8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
FestivalyDisclosure vs Modeselektor DJ Set

Disclosure vs Modeselektor DJ Set

pohoda-festival-logoSlovenský muližánrový festival Bažant Pohoda každoročne stavia svoj program na zaujímavých zahraničných interpretoch. Organizátori pozývajú invenčných umelcov, ktorý zmenili tvár súčasnej populárnej hudby. Naša redakcia pre vás pripravila sériu článkov o najväčších hviezdach tohto ročníka. Pozrieme sa na tvorbu vždy dvoch interpretov a na ich spoločné znaky. Čo spája a rozdeľuje tieto veľké hudobné mená?

Profil skupiny Disclosure

Bratia Lawreceonovci sú považovaní za súčasných vodcov snového synthpopu. Túto umierajúcu scénu ťažiacu z 80. rokov oživili nevídaným spôsobom. Na atmosférických popových plochách stavajú čriepky house, garage music a sviežeho funky. Ich bratské sety sú naplnené zdravou priateľskou rivalitou a živou hudbou.

Disclosure – F for You

 

Hudobný vplyv: elektronická hudba

Prelomový album/ Odporúčaný album: Settle (2013)

Odporúčané piesne: White Noise (singel); F for You (singel)


Profil skupiny Modeselektor DJ Set

Vraví sa, že Modeselektor vyšli z lona kultového Kraftwerku a Modeselektoru sa podarilo stanoviť basovej temnote nové hranice. Pri ich hudbe si mnohí nostalgici zaspomínajú na divoké obdobie berlínskej scény, ktorá búrala tabu a konvencie. K tomu môžeme ešte pripočítať aj zvláštny zmysel pre humor a tajný tip festivalu je na svete.

Modeselektor DJ Set – We are Modeselektor live 2013

 

Hudobný vplyv: elektronická hudba

Prelomový album/ Odporúčaný album: živý koncert

Odporúčané piesne: živý koncert


 

Čo ich spája a rozdeľuje

Modeselektor hľadajú rovnováhu medzi dobrou zábavou a humorným podaním, kým Disclosure viac pracujú s atmosférou. Obidve kapely vychádzajú z tradičného klubového podzemia, aj keď Disclosure sa poslednými aktivitami a hosťovaním svetoznámych spevákov presúva do popového mainstremu.

| autor: Daniel 
spot_img