8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyNa júnovom Voices live 35 sa v hudobnej časti predstaví Andrea Bučko...

Na júnovom Voices live 35 sa v hudobnej časti predstaví Andrea Bučko a Medial Banana

voices_35_2014_poster04Na júnovej Voices Live sa vo štvrtok 19. júna predstaví speváčka Andrea Bučko, kapela Medial Banana, spisovateľka Ivana Dobrakovová s knižkou Toxo, lyžiarka Henrieta Farkášová a Natália Šubrtová, Romana Schlesinger na scéne i vo filme zo série Nápad sa ráta a fotograf Tomáš Halász.

Absolventka divadelnej réžie a dramaturgie VŠMU, talentovaná hudobníčka Andrea Bučko. Skladá piesne, píše texty, hrá na klavíri a hlavne spieva. V ostatných dňoch predstavila prvý singel a videoklip s názvom Be my Lover  z pripravovaného debutového albumu Polarity. Na Voices Live 35 sa ukáže najprv v premiére krátkeho filmu Hudobné úlety. Následne zaspieva niekoľko piesni a porozpráva o novom klipe a pripravovanom albume. Letnú atmosféru a jamajské úsmevy vyčarí bratislavská formácia Medial Banana, výrazne ovplyvnená karibskými rytmami reggaedancehallu.

Medial Banana – Vážim si


 

Ivana Dobrakovová je finalistkou Anasoft litera 2014 so zbierkou Toxo. Vyštudovala prekladateľstvo a tlmočníctvo. Kritici aj kolegovia spisovatelia ju zaraďujú k najtalentovanejším spomedzi mladých slovenských autorov. Z Talianska, kde žije s manželom a dcérou príde porozprávať o svojej tvorbe, inšpiráciách i o tom, čo majú spoločné jej hrdinovia s ňou. Ďalší hosť bol niekoľko mesiacov prezidentovi v pätách, kedysi fotograf tlačových agentúr i denníka, dnes fotograf na voľnej nohe. O tom, aké to je byť nezávislým fotografom s hlavným zameraním na projekty pre tretí sektor prezradí Tomáš Halász.

Ivana Dobráková – live Voices 2011


Po programe bude možné zakúpiť si albumy a knihy od účinkujúcich a dobré veci z Kaviarne Zrnko. Voices Live 35 sa koná vo štvrtok 19. júna 2014 o 19:00 hod. v Divadle Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5€ v sieti ticketportal.

 

spot_img