8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
FestivalyDobre sa budete cítiť na festivale aj vďaka vystúpeniu Lúčnice

Dobre sa budete cítiť na festivale aj vďaka vystúpeniu Lúčnice

dobry-festival-2014Dobrý festival 2014 sa od svojho vzniku profiluje ako multikultúrne podujatie a tento status na 8. ročníku podčiarkne vystúpenie legendárnej Lúčnice.

Spojenie hudobnej moderny s folklórom má pre jeho organizátora Mira Táslera osobité čaro, čo podčiarkuje aj spolupráca IMT Smile s týmto umeleckým súborom, ktorý je na scéne 65 rokov a každým vystúpením sa fascinujúcim spôsobom dostáva pod kožu všetkým bez ohľadu na to, či majú k ľudovým tradíciám pozitívny vzťah alebo sedia v publiku vôbec prvýkrát.

IMT Smile – My dvaja


 

Spojenie Lúčnica a IMT Smile sa začalo pred niekoľkými rokmi, keď vedenie súboru požiadalo partiu okolo Ivana Táslera, aby vystúpili pre ich tanečnice ako darček. Slovo dalo slovo a nakoniec neostalo iba pri jednom spoločnom večeri. Dievčatá vrátili kapele túto džentlmenskú pozornosť účinkovaním v klipe S.O.S. a v týchto dňoch pracujú v štúdiu na spoločnej skladbe.

IMT Smile & Lúčnica – S.O.S.


 

Najbližšie môžete vidieť IMT Smile v piatok 20. júna a Lúčnicu v sobotu 21. júna na podujatí Dobrý festival v Prešove. Lúčnica vystúpi pred premiérovým koncertom amerického herca a bluesmana Stevena Seagala na Slovensku.

(TS – Dobrý festival – redakčne skrátené)
spot_img