8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyĎalšou potvrdenou hviezdou nášho najväčšieho jazzového letného festivalu bude Sheila E.

Ďalšou potvrdenou hviezdou nášho najväčšieho jazzového letného festivalu bude Sheila E.

open_jazz_fest_logo6401Open Jazz Fest odhaľuje hlavnú hviezdu festivalu. Siedmy ročník festivalu zavŕši svetoznáma americká bubeníčka Sheila E. Diváci si na amfiteátri na Zelenej Vode vychutnajú aj najlepších hudobníkov z krajín V4.

sobotu 19. júla vystúpi na pódiu jedinečná americká bubeníčka a perkusionistka Sheila E. Jej meno sa skloňuje so slovami „svetová“ a „najtalentovanejšia“. Celým menom Sheila Escovedo sa chytila bubeníckych paličiek už ako trojročná a odvtedy svoj talent prehlbovala na umenie. Už od detstva ju hudobne ovplyvňovali otec perkusionista Pete Escovedo, krstný otec – latinská legenda Tito Escvedo a strýko spevák Alejando Escovedo.

Sheila E. – The Glamorous Life live 1985


 

Ešte pred dosiahnutím 20 rokov vystupovala s poprednými jazzovými umelcami (George Duke, Gloria Estefan, Marvin Gaye a i.). Svojím talentom zaujala aj legendárneho speváka a multiinštrumentalistu Princa. Sheila začala spoluprácu s ním nahrávaním Purple rain. Taktiež pôsobila ako vokalistka a neskôr na jeho turné ako hudobná režisérka.

Sheila E. – A Love Bizarre


Sheila má na svojom konte 11 albumov. Vo svojej tvorbe sa venuje latino jazzu, funku, popu ale i R&B. Medzi jej najúspešnejšie hity patria single Glamorous Life, ktorý obsadil popredné miesta hitparád či napríklad A Love Bizzare kde vokály naspieval sám Prince. Nezabudnuteľným sa stalo aj jej vystúpenie na udeľovaní Oscarov so svetoznámym tenorom Placidom Domingom.

Sheila E. – Drum Solo


Má za sebou spolupráce i s ďalšími svetovými zvučnými menami ako Ringo Starr, Lionel Richie, ale aj Jennifer Lopez či Beyoncé Knowles. Popri pestrom pracovno-hudobnom programe stíha ešte post generálnej riaditeľky svojej spoločnosti Entertainment Company StilettoFlats Inc. V tomto roku by mala uzrieť svetlo sveta biografia tejto svetoznámej hudobníčky.

spot_img