8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyDobrodružstvá baróna Prášila a iná fantastika

Dobrodružstvá baróna Prášila a iná fantastika

Adventures_of_Baron_Munchhausen_web-7-800x494

Bohatá symfonika aj rocková hudba zdobia nasledujúce fantaskné snímky, ktoré budú ozdobou sekcie Za hranicou kultu: Fantázie. Uvedú ich na filmovom festivale Cinematik, ktorý sa uskutoční od 13. do 18. septembra v Piešťanoch. Pripomeňme si tri z ôsmich premietaných filmov.

Armáda Temnôt a Joseph LoDuca, Danny Elfman: Pochod mŕtvych, Kostlivec či Cestovanie v čase. To je niekoľko z ústredných hudobných tém kultovej snímky Armáda Temnôt. O hudbu sa postarala dvojica LoDuca a Elfman a epicky dokresľuje stredovekú atmosféru plnú alchýmie a pátraní po knihe zla Necronomicon. Kým LoDuca je viac okázalý a velikášsky, Elfman zase vie vystavať pointu, ktorá so strihom vyzerá situačne, komicky i hrôzostrašne.

Army of Darkness – March of the Dead

Dobrodružstvá baróna Prášila a Michael Kamen: Uvedenie tohto filmu bude tak trochu aj poctou hudobnému skladateľovi Michaelovi Kamenemu, ktorý zomrel pred šiestimi rokmi na infarkt. Skvelé referencie získal už pri spolupráci s Rogerom Watersom a Davidom Gilmoroum, dopustiť na neho nedal Eric Clapton, na poli filmovej hudby boli prelomové práce na filmov Mŕtva zóna, Brazil a Smrtonosná zbraň. Charakteristickou črtou sa pre Kamena stali použitie dobových nástrojov a symfonizmus.

The Adventures Of Baron Munchausen

Predvianočná nočná mora a Danny Elfman – Rozkošný muzikálový príbeh kostlivca Jack Skellingtona, ktorý je korunovaným kráľom krajiny, kde trvá Halloween celý rok. No Jackovi sa dyne a strašenie zunovali a vzrušenie nachádza vo Vianociach. Kultový muzikál z dielne Tima Burtona si budete pospevovať ešte týždeň po odchode z kinosály a so strašidelnou pesničkou This is Halloween budete mať príjemné zimomriavkové sny.

The Nightmare Before Christmas – This is Halloween

spot_img