8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
FestivalyByť cool znamená byť na javisku sám

Byť cool znamená byť na javisku sám

logo_cool_2016

Festival jedného umelca. Aj takto by sa dalo charakterizovať pravidelné podujatie Cool v Plotě, ktoré sa uskutoční tento víkend (9. a 10. septembra) v meste Písek. Organizátori sľubujú tanec, hudbu i divadlo.

Koncept tohto festivalu je striktne dodržiavaný, ale organizátori sa nebránia žiadnemu žánrovému rozptylu ani generačnému osloveniu. Do Písku chodia dospelí na program, v ktorom v minulosti vystúpili napríklad Lenka Dusilová, Irina Andreeva, Iva Bittová či izraelská umelkyňa Lyron Meyuhas, ale aj rodiny s deťmi na vytvorenú platformu scény Coolky /dz/ – niečo medzi workshopom a divadelným predstavením.

Siedmy ročník, ktorý začína už dnes, sľubuje zaujímavý program. Jednou z hlavných hostí bude skladateľka a speváčka Ridina Ahmed, elektronická producentka Tujiko Noriko, pesničkári Vladimír Merta a Vladimír Václavek či elektronický projekt Aid Kid. Organizátori tiež potvrdili účasť Wolfganga Frische, ktorý účinkuje v známej rakúskej kapele Sofa Surfers, ako aj speváčku s nádherným hlasom Taniu Saedi. Okrem programu je ďalším rozhodovacím faktorom, prečo navštíviť festival aj jeho samotné dejisko. Návštevníkom čakajú koncerty a divadelné predstavenia kávový klub a pražiareň U vykulené sovy, kaviareň U Vavřiny a Až na půdu, nádvorie galérie Sladovna a Prácheňského múzea a Pí local club.

Cool v Plotě – short documentary 2015

spot_img