8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyExtrémna muzika z celého sveta na Obscene Extreme 2019

Extrémna muzika z celého sveta na Obscene Extreme 2019

mapu festivalu pripravila Tereza Haščičová

Dvadsať rokov existencie festivalu s extrémnou muzikou je obdivuhodný zázrak. Vďaka výdrži Čurbyho a spol. je Obscene Extreme jedným z najvýznamnejších svetových festivalov zaoberajúcich sa extrémnym metalom a ďalším pridruženým žánrom. Tohtoročná edícia sa uskutoční od 3. do 7. júla. Do Trutnova prichádzajú kapely z celého sveta, o čom sa môžete presvedčiť z našej mapky a krátkeho prehľadu.

Z Ázie, konkrétne z Japonska, prídu zjednocovači punkovej a hardcorovej scény. Warhead ťažili z crustového opojenia osemdesiatych rokov, ktoré dotiahli do ťažkotonážneho prejavu. Rýchle výpady sa striedajú s pomalšími rifmi a sú zaklincované štekotavým vokálom speváka Juna. V ňom sa leskne odraz krajiny zapadajúceho slnka a poučenie, že vytŕčať z rady sa oplatí aj pri hudobnom štýle.

Warhead – Don´t give´n to any pressure

Americkú scénu zastúpi klasika Cannibal Corpse. Death metal najvyššej kvality, ktorý ani po rokoch služby nestráca na svojej charizme. Spev George „Corpsegrinder“ Fisher je nenapodobiteľný, rovnako ako gitarové riffovanie jeho spoluhráčov.

Cannibal Corpse – Evisceration Plague

Z Južnej Ameriky prídu crustovo-punkový Sobras Del Descontento. Scestovaní čílski muzikanti idú na doraz a s obľubou sa vrhajú do internacionálnych družieb. S brazílskou skupinou B.I.T.CH. vydali splitko, s českou kapelou Conquestio pripravujú vydanie LP.

Sobras del Descontento – Andes 

Kolíska civilizácie pristupuje niekoľkými lahôdkami. Jedným z nich bude severská death metalová legenda Vomitory. Zvalcovanie , ktoré trvá už tridsať rokov, je dôstojným škandinávskym nástupcom Napalm Death či Slayeru.

Vomitory – Regorge in the Morgue

Poriadne ďaleko do Českej republiky to majú Burst z Novej Kaledónie. Eurotrip si vychutnávajú plnými dúškami a na javisku sú ako uragán. Grindovská muzika, ktorá má poriadny záber. Muzikanti sú dôkazom, že keď robíte hudbu úprimne, dokážete fungovať aj bez lokálnej scény. Svet vás za to objaví, adoptuje a vtiahne do deja.

Burst – Tour in New Calédonia 2018

A na záver pridávame aj niečo z Českej republiky a to thrashovú kultovku V.A.R. Tá si prešla slávou aj ústupom z pozícií do undergroundu, v ktorom je ich hudba viac docenená. Ich príbeh by sa dal sfilmovať a naživo vyznie ich „thrash metal“ ako soundtrack pohnutej doby.

V.A.R. – Vránami rozklován

spot_img