8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
FestivalyTieto koncerty by ste na Grape rozhodne nemali zmeškať

Tieto koncerty by ste na Grape rozhodne nemali zmeškať

autor: Mária Dvořáčková

Desiaty ročník festivalu Grape prinesie opäť bohatý line-up. Organizátori výrazne posilnili ponuku elektronickej hudby. V Piešťanoch tento rok vystúpia overené mená ako Rudimental, Tove Lo, CHVRCHES, či The Kooks. My vám však prinášame zoznam menej známych interprétov, ktorých výstúpenia by ste si na Grape tento rok rozhodne nemali nechať ujsť.

Jon Hopkins

Jeho experimentálne elektro a ambientné techno vyvoláva veľa emócií. Jon Hopkins je už dlhšie výraznou osobnosťou elektronickej hudobnej scény. Jeho album Immunity bol v roku 2013 navrhnutý na cenu Mercury Prize a jeho aktuálna novinka Singularity dokonca získala nomináciu Grammy ako Best dance/Electronic album. Na Grape uzavrie sobotný program na hlavnom pódiu.

Jon Hopkins – Emerald Rush

Tom Grennan

V súčasnosti patrí k najväčším talentom britskej hudobnej scény. Tom Grennan bol objavom roka 2018. Charakterizuje ho chrapľavý hlas a mimoriadne energický prejav. Jeho turné po Británii bolo vypredané. Preslávili ho pesničky Found What Ive Been Loking for a Prayng a Royal Highness, ale aj spolupráca s Chase & Status na skladbe All Goes Wrong. Svoj koncert odohrá v piatok večer na Orange pódiu.

Tom Greenan – Found What I´ve Been Looking

The Black Madonna

Hoci jej meno môže znieť ako nové, ide o veteránku v tanečnej hudbe. Americká DJ-ka a producentka, vlastným menom Marea Stamper, začala chodiť na divoké párty ešte ako dieťa. Teraz má 42 rokov a patrí k najvyhľadávanejším DJ-kám na svete. Jej hudba je odlišná, ako nemecné techno. Jej štýl často charakterizujú aj ako disco techno. Na diskotéku v jej podaní sa môžeme tešiť v piatok v noci.

The Black Madonna – He Is The Voice I Hear

IAMDDB

Hoci má iba 23 rokov, jej hit Shade má na Youtube vyše 26-miliónov pozretí. Rapperka z Veľkej Británie Diana De Brito aka IAMDDB vystúpi na Grape v piatok na Suzuki pódiu a predvedie originálne spojenie urban jazzu, soulu, hip-hopu a R&B.

IAMDDB – Shade

Daniel Avery

Producent z Veľkej Británie Daniel Avery pôsobí na hudobnej scéne už 10 rokov. Pod menom Stopmakingme zremixoval skladby od Little Boots, Hercules and Love Affair aj od Metronomy. Svoj prvý sólový album Drone Logic vydal v roku 2013. Išpirovali ho The Chemical Brothers a Underworld. Zmiešal širokú škálu elektronických štýlov. V roku 2017 vyšlo jeho EP Slow Fade ako predzvesť svojho druhého albumu Song For Alpha. Tento rok na Grape bude headlinerom pódia 365.bank a svoj set zahrá v sobotu v noci.

Daniel Avery – Drone Logic

Farveblind

Na Grape bude mať zastúpenie aj Škandinávia, a to konkrétne v podobe producentskej dvojice Farveblind. Miešajú klubovú hudbu s popom a technom a ich živé vystúpenia sú až hypnotické.  Dvojica v januári vydala svoje prvé EP, ktoré produkoval Steve Dub, ktorý spolupracoval aj s The Chemical Brothers, Prodigy alebo Mobym. V Piešťanoch vystúpia v piatok večer na Orange pódiu.

Farveblind – Jewels ft. Paul Stephan

Joyce Muniz

Síce sa narodila v brazílskom Sao Paule, no žije vo Viedni. Joyce Muniz je DJ-ka, ktorá pri hraní spája viaceré kultúry. Jej vystúpeniu nebude chýbať štipka exotiky a určite v sobotu večer roztancuje celé Orange pódium.

Joyce Muniz – Cover Me Up feat. Kat Vinter (Official Video) | Exploited

spot_img