8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
FestivalyČím temnejšie tým lepšie? Tri temné kultovky na OFF Festivale

Čím temnejšie tým lepšie? Tri temné kultovky na OFF Festivale

Slnečné lúče schované v mrákotách depresívnych melódií a melancholických aranžmánov? Letná pohoda sa dá zažiť aj v temnote, ktorú naservíruje OFF Festival v trojnásobnej podobe – Electric Wizard, OM a Daughters.

V súvislosti s britskou doom – stoner metalovou kapelou Electric Wizard sa najčastejšie skloňuje inšpirácia u Black Sabbath a hororová atmosféra, ktorou by uriekli nejeden čarodejný film. Masívny zvuk zaliaty nánosom reverbov je ťažkým úderom, z ktorého sa len tak nespamätáte. Zakope vás a pochová zaživa. Ich deväť štúdiových albumov sú kľúčmi k temnej bráne, do ktorej sa oplatí vstúpiť už len zo zvedavosti.

Electric Wizard – Funeralopolis

Kto zažil skúsenosť s pravoslávnym mysticizmom vie, že jeho chorály majú silu prebudiť driemajúce sily. Kalifornské trio Om kráča v stopách predkov, rovnako ako kedysi kultová macedónska skupina Anastasia, kam ich hudba smeruje. V súvislosti s  tvorbou kapely sa najčastejšie objavuje termín hypnotický rituál. Ak máte radi takmer nemenný pohyb, tmavú až žiadnu projekciu, spirituality a transcendentálnosť, zažijete vírenie myšlienok v nádhernom projekte.

Om – State of Non-Return

Rozpadli sa a znovu dali dohromady. Prešli rôznym hudobným vývojom až sa ustálili na niečom len ťažko definovateľnom. Americká formácia Daughters hrá niečo medzi industriálom a noise, ale predovšetkým tvorí originálnu a rozochvenú hudbu. Všetko sa u nich sústreďuje na zvuk, ktorým chcú ovládnuť chaos. Naživo ešte chaotickejšie a zaujímavejšie.

Daughters – Less Sex

spot_img