8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
FestivalyFekete Zaj 2023 – temný a hlučný

Fekete Zaj 2023 – temný a hlučný

Fekete Zaj 2023 – festival zameraný na všetky odnože temnej hudby sa uskutoční od 16. do 19. augusta. Do Sástó kempingu v meste Gyöngyös zavítajú poprední predstavitelia maďarského aj zahraničného undergroundu.

Pre svet stále nie úplne objavený, no pre maďarský underground je nesmierne dôležitý. Fekete Zaj sa odohrá v idylickom prostredí – okolo pohoria Mátra, v kempingovom areáli Sásto pri meste Gyöngyös.

Fekete Zaj je festival orientovaný prevažne na maďarského fanúšika, preto je program zložený prevažne z maďarskej hudby – z jej alternatívnej a undergroundovej scény. Okrem toho sem prichádza aj množstvo zahraničných kapiel a v menšej miere aj festivaloví turisti z okolitých štátov, ktorí sa sem pravidelne vracajú, alebo náhodní zvedavci, ktorí o ňom niekde zachytili zvesti.

Nerovná sa síce ohlasu Obscene Extreme Festival, ale Fekete Zaj má svoje meno medzi fanúšikmi industriálnej, synth / dark synth popovej, gotickej, metalovej subkultúry. Fekete Zaj sa odohráva počas štyroch dní. Okrem hudby je sprievodný program zameraný na prehliadku maďarských nezávislých filmov, výstavy obrazov v priľahlom lese, či relaxu v prírode pri joge, alebo pri raňajkách s organizátormi.

Z domácej scény zahrajú Törzs, Entrópia Architektúra, VHK, Óperentzia, The Devil’s Trade a domácim headlinerom bude projekt Tamása Kátaia, Thy Catafalque. Zo zahraničných mien to bude slovinská skupina Laibach, Hocico z Mexika, BAASCH z Poľska, Jozef van Wissem z Holandska, Slovensko bude mať zastúpenie v podobe skupiny Shallow.

spot_img