8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyFestival Waves Vienna: Týchto desať interprétov si určite nenechajte ujsť!

Festival Waves Vienna: Týchto desať interprétov si určite nenechajte ujsť!

wavesvienna-2016-b

Už tento víkend (29.9 – 1.10.2016) sa vo Viedni uskutoční ďalší ročník mestského klubového festivalu Waves. Opäť prinesie veľa zaujímavých umelcov rôznych žánrov: od indie rocku, cez elektroniku, až po hip-hop. My sme pre vás vybrali pár mien, ktorých vytúpenia budú určite stáť za to.

Mule & Man – Španiel Jose Antonio Garcia Soler (Kid Simius) pôsobí ako DJ, producent, hudobník a rapper. Tobias Jundt (Bonaparte) je švajčiarsky producent a pesničkár. Spolu vytvorili projekt Mule & Man. Tvoria elektronickú hudbu, do ktorej sa snažia vložiť všetko, čo vedia. Obaja sú kreatívni a ich živé vystúpenia sú plné energie.

Totemo – Pod menom Totemo sa skrýva krehká speváčka a producentka s blond vlasmi a modrými očami. Len málo kto by uhádol, že pochádza z Izraela. Jej elektronické pesničky majú príjemnú melódiu a sú mysteriózne.

Sarah Ferri – Ďalšou zaujímavou vystupujúcou je Belgičanka Sarah Ferri, ktorá spieva, hrá na klavíri a skladá hudbu. Jej pesničky znejú ako filmový pop skombinovaný s jazzom s swingom. Majú príjemný retro nádych.

Hazeevot – Štyri dievčatá z izraelského Tel Avivu tvoria indie rockovú kapelu Hazeevoot. Vydali už dva albumy, ktoré obsahujú piesne ako v angličtine, tak aj v hebrejčine. Túto jeseň budú prvýkrát vystupovať v Európe.

Hazeevot – Everyday

https://www.youtube.com/watch?v=BZIAvbmPWpQ

Jez Dior – Na Waves zavíta aj hip-hopový umelec z Los Angeles Jez Dior. Má iba dvadsať rokov a hudbu začal tvoriť už ako 13-ročný. Mal problémy v rodine a nemal to ľahké. Všetko  sa to odrazilo na jeho skladbách, ktoré sú plné emócii.

Oligarkh – Folk, bass, trap, rap, orthodox, russian, electronic, holy, world, religion, postmodern. Tieto všetky žánre prinesie na Waves  mladý ruský producent Oligarkh. Rodák z Petrohradu na vysúpeniach používa obrazové koláže prebraté z historických filmov, dokumentárnych filmov, rozprávok a starých klipov. Majú ilustrovať súčastnú mestskú kultúru. Ukazuje bohatú stránku Ruska – veľké katedrály, ale aj tú chudobnejšiu – odľahlé dediny.

Gold Panda – Britský elektronický producent, skladateľ a hudobník Gold Panda prinesie na Waves aj trochu orientálneho Japonska. Študoval tam na vysokej škole a odrazilo sa to aj na jeho hudbe. Koncertuje po celom svete. Jeho skladby majú príjemnú melódiu. Naštartujú, no zároveň sa dá pri nich zrelaxovať.

Gold Panda – You

Hannah Epperson – Kanadská speváčka, ktorá skoro stále drží husle v ruke. To je Hannah Epperson. Pôsobí v New Yorku, kde skladá hudbu pre rôzne filmové a tanečné projekty. Jej hudba sa používa ako pozadie v rôznych vzdelávacích a cestovateľských filmoch. Jej zvuk prekračuje žánre. Na jeseň vydáva svoj debutový album.

We Are Scientists – Gitarista a vokalista Keith Murray a basgitarista Chris Cain tvoria indie rockovú kapelu We Are Scientists. Pochádzajú z New Yorku. Vydali už päť štúdiových albumov a do konca roka by mali vydať šiesty. Cez leto koncertovali v Bratislave a teraz ich máme možnosť znovu vidieť vo Viedni.

We Are Scientists – Buckle

Jimi Tenor – Fín Jimi Tenor pôsobí na hudobnej scéne takmer tridsať rokov, no napriek tomu jeho jeho zvuk stále aktuálny. Kombinuje prvky afro-americkej hudby so spontánnou bláznivosťou. Vždy išiel mimo mainstream a to sa mu aj najviac darilo. Získal si milovníkov alternatívnej hudby, ale aj jazzu a funku.

Line-up Waves festivalu je skutočné bohatý a je z čoho vyberať. Celé to vypukne už tento piatok vo viedenských kluboch.

spot_img