8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyHeadlinerom Hip Hop Žije bude legendárny Redman

Headlinerom Hip Hop Žije bude legendárny Redman

redman1

Organizátori najväčšieho hip-hopového festivalu na Slovensku Hip Hop Žije, ktorý bude prebihať od 26. – 28. Júna zverejnili meno healinera. Na Zlatých pieskoch v Bratislave uvídime aj Redmana.

Po Havocovi z Mobb Deep a Ace Hoodovi, ktorého organizátori priniesli namiesto DMX-a, ktorý sa len týždeň pred minuloročným vydaním Hip Hop Žije rozhodol zrušiť zvyšok svojho európskeho turné, prichádza poprvý krát na Slovensko velikán svetového hip hopu Reggie Nobble aka Funk Doc aka REDMAN.

Redman – Nigga Whut

Vydal albumy ako naprílad Muddy Waters, Malpractice, Blackout!, Blackout! 2, či účinkoval vo filme How High. To všetko sú veľké pojmy v hip hope a iba zlomok toho, čo tento človek na svojom konte má. Redman je aktívny na svetovej scéne už vyše 20 rokov a počas tejto doby stihol nahrať 7 vlastných štúdiových, 3 kolabo albumy, množstvo mixtape-ov, zahral si v ešte väčšom množstve filmov, jeho tracky sa objavili napríklad v rôznych videohrách.

Redman – Dunfiato

O tom, že Funk Doc nie je osoba, ktorá by žila len zo svojej minulosti svečí aj fakt, že sľubuje pokračovanie jedného z jeho najúspešnejších albumov z roku 1996 a na jeseň by mal vydať jeho následníka s názvom Muddy Waters 2, taktiež spolu Methodmanom pripravujú Blackout! 3. O Redmanovi je aj známe, že jeho koncerty sú viac ako „plné energie“. Nikdy nevynechá stage dive-ing, lozenie po konštrukciách pódia, či rapovanie v hľadisku medzi návštevníkmi. Redman vystúpi na Slovensku prvý krát, už piatok 26. júna, popri slovenskej špičke. V najbližších týždňoch organizátori skompletizujú line-up doplnením ďalších mien z domácej scény. Čoskoro informujú aj o sprievodnom programe –  napríklad tanečné battle, beatbox battle a graffiti jam.

spot_img