8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyJaponská psychadelika, návrat po tridsiatich rokoch a new yorská senzácia - Pohoda...

Japonská psychadelika, návrat po tridsiatich rokoch a new yorská senzácia – Pohoda hlási nových interpretov

19436Po zimnom slnovrate sa do svojej druhej polovice prehúplo aj odpočítavanie do začiatku festivalu Bažant Pohoda. Slnka a dobrých kapiel tak bude čoraz viac. Z ďalších potvrdených mien je jasné, že 9. až 11. júla 2015 budú mať na letisku v Trenčíne svoje zastúpenie Afrika, Japonsko a v poradí tretia kapela z USA. Africká legenda Les Ambassadeurs s hviezdami ako Salif Keita a Amadou Bagayoko (Amadou & Mariam), najhorúcejšia novinka z New Yorku Too Many Zooz a londýnski Japonci Bo Ningen.

Buena Vista západnej Afriky alebo odrazový mostík najväčších afrických umelcov 70. a 80. rokov minulého storočia. Veľkí hudobníci z Mali, Les Ambassadeurs, sa takmer po tridsiatich rokoch v pôvodnej zostave vydali pripomenúť svetu o čom je world music. Nechýbajú najväčšie mená projetku: gitarista Amadou Bagayoko, klávesák Cheick Tidiane Seck či spevák Salif Keita. Tí sa podieľali napríklad na soundracku k filmu Ali, či na charitatívnej nahrávke v rámci projetku Africa stop Ebola.

Les Ambassadeurs – EPK


 

„Brasshouse“ alebo „dychovkový house“ je z brusu nový hudobný štýl pouličnej kapely Too Many Zooz z New Yorku. Troch mladíkov preslávili vystúpenia v „najväčšom nočnom klube“ na svete – newyorksom metre. The New York Post ich označil za najhorúcejšiu hudobnú novinku v NYC a člen The Roots, Questlove, povedal, že práve takto začínali aj oni.

Too Many Zooz – Spocktopus


 

Čo sa stane, keď sa muzikanti z krajiny vychádzajúceho slnka usadia v krajine, kde slnečné lúče požiera hmla? Hudobnú odpoveď namiesto slov ponúka psychadelický rock, alebo acid punk zostavy Bo Ningen. Bo Ningen si z adoptívnej Británie požičali zvuk, texty piesní však ponechali v rýdzej Japončine.

Bo Ningen – Slider


 

Na devätnásty ročník festivalu sa už predalo vyše 8000 permanentiek. V predaji sú permanentky za 89 € ale aj vstupenky pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S či lístky na  parkovanie pre osobné automobily aj karavany.

(TS – Bažant Pohoda – redakčne skrátené)

spot_img