8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
FestivalyJesus and Mary Chain po návrate na scénu vystúpia na Pohode aj...

Jesus and Mary Chain po návrate na scénu vystúpia na Pohode aj Exite

img_0862

Škótska alternatívna rocková kapela Jesus and Mary Chain sa vracia na hudobnú scénu. Po devätnástich rokoch prichádza s novým albumom Damage and Joy. Okrem toho tento rok skupina poteší aj slovenských fanúšikov a vystúpi na festivale Pohoda.

Jesus and Mary Chain založili v prvej polovici osemdesiatych rokov bratia Jim a William Reidovci. Vynikali najmä kontroverzným vystupovaním. Ich koncerty boli kratšie a sprevádzané rozbíjaním nástrojov, aparatúry a iných zariadení na pódiu. U členov kapely nechýbali ani rôzne alkoholické a drogové aféry. Ich debutový album Psychocandy vydali v roku 1985. Pochádzajú z neho single ako Just Like Honey, Never Understand či You Trip Me Up. Nasledovali albumy Darklands (1987) a Automatic (1989), ktoré sa vzďalovali od žánru shoegaze a približovali sa k indie. Štvrtý album Honey’s Dead (1992) získal nomináciu na Mercury Prize. Posledný album Munki vydali v roku 1998. Konflikty bratov Reidovcov vyústili až do rozpadu kapely. Činnosť obnovili po desiatich rokoch, no na vydanie nového albumu čakali až doteraz. Okrem intenzívneho koncertovania medzitým vydávali reedície, výberovky a kompilácie, ktoré mali u fanúšikov veľký úspech.

Jesus and Mary Chain – live OFF Festival 2014

Ich siedmy štúdiový album s názvom Damage and Joy vyšiel 24. marca tohto roka a dostal pozitívne ohlasy. Produkoval ho Martin Glover prezývaný Youth, ktorý hráva napríklad s Paulom McCartneym a produkoval albumy kapelám ako The Verve a U2. Nové skladby dopĺňa štvorica vokalistiek Sky Ferreira, Isobel Cambell, Linda Cox a Bernadette Dennin. Už minulý rok zverejnili prvý singel z albumu s názvom Amputation.

Jesus and Mary Chain – Amputation

Jesus and Mary Chain sú práve na turné po Spojených štátoch amerických a po Európe. Pred pár dňami oznámili organizátori festivalu Pohoda, rovnako aj festival Exit, že ďalším menom line-upu tohto ročníku budú práve Jesus and Mary Chain. Líder kapely Jim Reid v rozhovore naznačil, že na koncetoch nebudú hrať iba skladby z nového albumu, ale budú sa vracať aj k starším hitom.

spot_img