8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
FestivalyTrenčín je mestom módy a najnovšie sa stane aj dejiskom svetového trance

Trenčín je mestom módy a najnovšie sa stane aj dejiskom svetového trance

o17mb_ArminVanBuuren1

Priaznivci svetovej elektronickej hudby sa 4. júla zídu v Trenčíne. Do mesta módy príde hviezdny Armin van Buuren a jeho nemenej známi kolegovia. Podujatie sa koná pod záštitou agentúry EDMANIA.

Pochádza z krajiny, ktorá dlhodobo produkuje tých najlepších svetových producentov a DJ´s. Holandská scéna má výnimočné renomé. Nie je to len vďaka silnému finančnému zázemiu, ale aj významnej podpore hudobného vzdelávania. Armin Van Buuren bol obklopený hudbou už odmalička. V škole získaval teoretické základy, doma mu zase otec a brat ukazovali prvé gitarové akordy. No jeho to tiahlo viac k počítačovým softvérom, v ktorých experimentoval s novými zvukmi. Inšpiráciu nachádzal hlavne u priekopníka elektronickej hudby, Francúza Jean Michel Jarra. Singlami Communication, Sound Of Goodbye a Burned With Desire sa zapísal do širšieho povedomia a čoskoro sa stal ikonou svetovej trance scény. Charakteristickým poznávacím znamením Arminových vystúpení sa stala práca s elementom eufórie. To, ako ju dokáže rôznymi harmonickými spojmi vygradovať, je obdivuhodná.

Armin van Buuren & Garibay – I Need You

Hoci je dnes Armin Van Buuren veľkou hviezdou, nezabúda ani na mladé talenty. Tie podporuje cez svoju známu rádiovú šou A State Of Trance a vydavateľstvo Armada Music. A práve jeden zo zástupcov vydavateľstva, talentovaný nórsky producent Ørjan Nilsen, príde po dvoch rokoch opäť do Trenčína. Nilsen podľa Buurena spĺňa obraz toho, ako by mal vyzerať producent v 21. storočí: moderná javisková prezentácia, neotrené tracky a určitá tajomná esencia v produkcii. Pred jedenástimi rokmi začala Nielsenova spolupráca s vydavateľstvom Armada Music, kde postupne vydal niekoľko singlov, medzi inými aj Belter, spoločnú skladbu s Buurenom, a štúdiové nahrávky In My Opinion a No Saint Out of Me.

Armin van Buuren & Orjan Nilsen – Belter

Žáner psytrance prešiel od svojho vzniku veľkou premenou, a hoci má korene naplno zapustené v Indii, jeho súčasná podoba sa rozvíja v úplne iných podmienkach. Izraelská scéna patrí k tým najfrekventovanejším. Pochádzajú odtiaľ legendárny Infected Mushroom a v súčasnosti jedna z najobsadzovanejších psytrance zoskupení Vini Vici. Projekt Avirama Saharaia a Matana Kadosha v sebe spája snahu o duchovný rozmer i tanečnú energiu. Vstupenky na podujatie v rámci série EDMANIA si môžete zakúpiť na tomto mieste.

Vini Vici – The Tribe

spot_img