8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
FestivalyKarel Gott na Topfeste. Zopakuje si úspech z Rock for People?

Karel Gott na Topfeste. Zopakuje si úspech z Rock for People?

Karel_Gott_2014

Už prednedávnom avizovali organizátori festivalu Topfest, že chcú zmeniť svoju dramaturgiu. Túžia sa stať rodinným a multižánrovým festivalom.

Zdá sa, že sa ich slová začínajú napĺňať. Pri pohľade na dosiaľ uverejnených interpretov možno badať posun od rockových a metalových legiend k väčšiemu žánrovému rozptylu. Skindred, Bastille a najnovšie aj Karel Gott. Práve účasť československej legendy je pravdepodobne tým menom, na ktorom sa môže komunita okolo festivalu Topfest, doteraz zvyknutá na tvrdé žánre, nezhodnúť. 

Karel Gott – Mám rozprávkový dom

Čosi podobné sa odohralo pred troma rokmi aj na festivale Rock for People. Po oznámení koncertu Karla Gotta na hradeckom letisku, kde sa podujatie odohráva, sa na organizátorov zniesla vlna kritiky. Dešpekt zo strany návštevníkov festivalu po vystúpení zlatého slávika pominul. Karel Gott si získal aj najmladšiu generáciu, ktorá si s ním zaspievala hity ako Lady Karneval či Mám rozprávkový dom. To si sľubujú aj organizátori festivalu Topfest, ktorý dnes oznámili vystúpenie obľúbeného speváka.

Karel Gott- Lady Karneval

 

spot_img