8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
FestivalyGrape festival prinesie tento rok opäť lákavé mená

Grape festival prinesie tento rok opäť lákavé mená

maxresdefault

Organizátori festivalu Grape tesne pred Vianocami zverejnili prvé mená účinkujúcich ôsmeho ročníka. Začali sa predávať aj permanentky a zaznamenali rekordný predaj. V priebehu niekoľkých hodín sa predalo až 6000 vstupeniek.

Najviac priaznivcov festivalu asi potešilo, že na piešťanské letisko zavítajú nemecký priekopníci elektronickej hudby Moderat. Patria k tomu najlepšiemu, čo môže v súčastnosti elektronická hudba ponúknuť. V apríli im vyšiel tretí album, ktorý na festivale predstavia. Druhým menom je mladá nórska speváčka AURORA, od ktorej tiež môžeme očakávať prvky elektronickej hudby. Minulý rok v marci vydala debutový album All My Demons Greeting Me as a Friend, ktorý je plný melancholických piesní.

Moderat – Reminder

Ani na tomto ročníku nebude chýbať chlapčenská gitarová kapela. Na ôsmom ročníku túto kategóriu zastúpi írske indie rockové trio Two Door Cinema Club, ktoré sa vráti na Slovensku po piatich rokoch s novým albumom Gameshow. Po siedmich rokoch sa na slovenské vráti aj britská indie rocková skupina Metronomy a prinesie legendárne skladby ako The Bay alebo The Look. Na ich aktuálnej nahrávke Summer 08, na ktorej sa nachádza aj spolupráca so švédskou špeváčkou Robyn Hang Me Out to Dry.

Melancholické zvuky prinesú aj Američania, ktorí si hovoria Cigarettes After Sex. Vznikli v roku 2008 a odvtedy vydali tri albumy. Ich prevedenie dream popu uvidíme aj na piešťanskom letisku. K tejto pätici organizátori neskôr pridali ešte dve ďalšie mená. Po troch rokoch sa vráti na Slovensko aj britský indie popový spevák Tom Odell. Preslávil ho hit Another Love a na konte má dva štúdiové albumy, z toho jeden mu vyšiel minulý rok. Jeho špecialitou sú vraj živelné a oduševnené live vystúpenia.

Cigarettes After Sex – Dreaming of You

Zoznam doposiaľ známych mien uzatvára islandský objav Júníus Meyvant. Tvorí hudbu, ktorú by sme očakávali skôr v Amerike 60. a 70. rokov. Minulý rok v lete vydal debutový albuma a rozbehol kariéru. Príjemné melódie spája so silnou dychovou sekciou. Ôsmy ročník festivalu Grape sa uskutoční 11. – 12. augusta. 2017 opäť na piešťanskom letisku. Lístky sa predávajú rekordnou rýchlosťou a ich cena zostane rovnaká až do začiatku festivalu.

spot_img