8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
FestivalyKoncertné tipy na piatkový deň na OFF Festival 2015

Koncertné tipy na piatkový deň na OFF Festival 2015

OFF-Festival-2015-Znamy-pierwszych-artystów

Už dnes začína v poľských Katoviciach jedno z najzaujímavejších hudobných podujatí tohto roku – OFF Festival 2015.  Z dnešných piatkových koncertných tipov redakcia Musicpress vyberáme toto:

01) V ten istý čas o 17:50 vystúpia dvaja domáci – poľskí interpreti. Pablopavo je známou postavičkou tamojšej reggae scény, ešte z čias angažmánu v kapele Vavamuffin. Už vtedy bol považovaný za jedného z najtalentovanejších freestylerov, čo ešte umocnil vo svojom pesničkárstve (prelínanie reggae, swingu, hip hopu, folku). V Katoviciach vystúpi so svojou sprievodnou kapelou Ludziki.

Pablopavo – Telehon

Władysław Komendarek ešte v sedemdesiatych rokoch brázdil krčmy a kultúrne domy s progresívne rockovou skupinou Exodus. Aj ona sa vydal na sólovú dráhu, v ktorej spojil nevšedné zvukové vizionárstvo s fúziou elektroniky a improvizácie.

Władysław Komendarek – Privatized Brain

02) Krásne seversky chladná a melancholicky úprimná, taká  je nórska speváčka Susanne Sundfør. Piesne pulzujúce elektronikou a jazzovým feelingom vás prinútia vypnúť všetky ostatné myšlienky a ponoriť sa do sveta éterickosti.

Susanne Sundfør – White Foxes

03) Pre The Residents je hudba všeličím, len nie čírou hudbou. Vo veľkej miere využívajú, jedni z najtajomnejších hudobníkov na svete, performance, videoart a spájajú svet výtvarného umenia s hudbou. Umocňujú tým, už tak avantgardné uchopenie svojej tvorby. Ich koncerty sú považované za výnimočné zážitky, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

The Residents – Constantinople

spot_img