8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
FestivalyNakuknite do tajomného života The Residents, jedného z headlinerov OFF Festivalu 2015

Nakuknite do tajomného života The Residents, jedného z headlinerov OFF Festivalu 2015

307632

Je to jedna z najtajomnejších hudobných kapiel vôbec. Aj keď pri ich produkcii vystáva otázka, či sú „očné bulvy“ viac hudobníci, alebo divadelní performeri. Dodnes sa vlastne nevie, kto stojí za týmto projektom. Neexistujú žiadne indície, zamaskovaní hudobníci neposkytujú žiadne rozhovory a dostať sa k nim je prakticky nemožné. Komunikujú iba cez svoju spoločnosť The Cryptic Corporation a ich manažéra.

V poslednej dobe sa špekulovalo, či kapela ešte existuje, alebo sú pod maskami úplne iné osoby. Na tieto otázky dáva sčasti odpovede nový dokument Theory of Obscurity: a film about The Residents. Prednedávnom o nich natočili dokumentárny príbeh, v ktorom mapujú ich štyridsaťročnú cestu svojím svetom. Snímka zachytáva kapelu na ceste po dvadsiatich koncertoch v Európe a USA.

Theory of Obscurity: a film about The Residents – trailer

Kolektív avantgardných umelcov využíva performance, video art a rôzne multimediálne techniky, ktoré ich koncerty ozvláštňujú maximálnym smerom. Surrealistické sny, vízie a mystifikácie. Naživo je zážitok z ich hudby umocnený v úplnej inej dimenzie. The Residents už v septembri odchádzajú na koncertné turné po Latinskej Amerike. Ešte predtým sa predstavia na poľskom OFF Festivale, kde budú patriť k headlinerom podujatia.

OFF Festival – short documentary 2014

spot_img