8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyLianne La Havas verzus Rhye

Lianne La Havas verzus Rhye

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Našla svoje korene, hrdá je aj na svoju adoptívnu krajinu. Jamajská rytmika aj grécky temperament, ktoré pochádzajú z krajín jej predkov, vyvažuje britskou rezervovanosťou. Táto symbióza sa prelína v clivých piesňach aj tanečných kusoch. Je drevená a staromódna, ale aj moderná a odvážna. Raz zaspieva soulový hit akoby vystrihnutý zo sedemdesiatych rokov a náhle prekvapí sexy r´n´b songom zo súčasných hitparád. Lianne La Havas vás prekvapí a unesie do ženského sveta, kde sa pred vami otvorí úprimnými textami a úprimnou hudbou.

Lianne La Havas

žáner: soul / r´n´b / folk

kde ju zažijete: SZIGET Festival

Lianne La Havas – Unstoppable

Fanúšikovia sa cítili poriadne zaskočení. Mysleli si, že za projektom Rhye je žena. Nielen pre názov, ale aj pre altový prejav. Rhye tvorí duo Michael Milosh a Robin Hannibal, ktorí fascinujú kombináciou jednoduchosti a zložitosti, lo-fi estetikou aj symfonickosťou. Dlho skrývali svoju umeleckú identitu a iba tak poukázali na to aké predsudky stále panujú medzi mužmi aj ženami. Pieseň Open zblížila tieto dva rozličné svety. Ale pozor, na koncerte nečakajte, že budú komunikovať. Všetko nechávajú vyznieť vo svojej hudbe. Vychutnajte si ju bez zbytočných otázok.

Rhye

žáner: alternative r´n´b / downtempo / lo-fi

kde ichzažijete: SZIGET Festival

Rhye – Open

spot_img