8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
FestivalyLine-up festivalu Grape doplňujú ďalšie zahraničné mená

Line-up festivalu Grape doplňujú ďalšie zahraničné mená

 

Grape FestivalElektornika, indie folk a spojenie hip-hopu a bluesu. Tieto žánre s istotou uvidíme na piešťanskom festivale Grape. Ogranizátori vyhlásili mená troch ďalších zahraničných interprétov.

Prvým a zároveň najzvučnejším menom je Crystal Castles. Vracajú sa na Slovensko po šiestich rokoch a prvýkrát vystúpia v novej zostave. Po odchode vokalistky Alice Glass v roku 2014 to vyzeralo, že projekt skladateľa Ethana Katha končí. Crystal Castles sa však vrátili na koncertné pódiá s novou speváčkou Edith Frances a tento rok plánujú vydanie štvrtého štúdiového albumu. Prinesú surový lo-fi zvuk a vystúpenie plné elektrizujúcej energie.

Crystal Castles – Untrust Us

Svoju slovenskú premiéru predvedie aj britský rockový pesničkár Jake Bugg. Ako osemnásťročný sa v roku 2012 so svojím debutom vyšplhal na vrchol britského albumového rebríčka a už o rok neskôr vydal album Shangri La. Teraz chystá už tretiu štúdiovku s názvom On My One, na ktorej si napísal všetkých jedenásť skladieb a väčšinu z nich sám produkoval.

Jake Bugg – Two Fingers

Spojenie hip-hopu a blues na Grape festival prinesie francúzska skupina Scarecrow. Za šesť rokov existencie chalani odohrali vyše 500 koncertov až v 15 krajinách. Tento rok plánujú vydať ďalší album. Siedmy ročník Grape festivalu sa uskutoční 12. a 13. augusta na letisku v Piešťanoch. Doteraz sú potvrdení interpreti ako Bloc Party, MØ, Netsky live, Milky Chance, Circa Waves, Jan Blomqvist a ďalší.

spot_img