8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
FestivalyLipsko ako centrum súčasného umenia - TransCentury Update

Lipsko ako centrum súčasného umenia – TransCentury Update

Každá nová snaha sa cení a nejako sme presvedčení, že táto bude aj docenená. Už o pár dní začína tretí ročník festivalu TransCentury Update, ktorý sa koná v pulzujúcom Lipsku.

Postavili ho pred viac ako sto rokmi. UT Connewitz. Nádherné divadlo spojené s kinosálou je ozdobou umeleckého bulváru a šperkom Lipska. Dýcha závanom histórie, ale aj čerstvým prievanom súčasného umenia. Už po druhýkrát sa v ňom bude konať festival TransCentury Update, ktorý mapuje súčasnú experimentálnu a alternatívnu hudobnú scénu.

Počas troch dní bude hostiť umelcov z rôznych kútov svet. Príde americká interpretka Carla Bozulich, japonská psychedelická formácia Kikagu Moyo, indie femme punkové trio Dream Wife z Londýna, bosňansko-švajčiarsky akordeonista Mario Batkovic, kanadská post punková Ought, americký bigband Wisp, americko-kanadský one-woman projekt U.S. Girls, Orchestra Of Spheres z Nového Zélandu a ich krajania – headlineri podujatia Unknown Mortal Orchestra.

Carla Bozulich – Evangelista I

Domácu scénu zastúpi noise post punkový projekt Gewalt či unikátny orchester špecializujúci sa na súdobú tvorbu Andromeda Mega Express Orchestra. TransCentury Update sa uskutoční od 15. do 18. novembra.

Andromeda Mega Express Orchestra – In Light of Turmoil

spot_img