8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMötley Crüe & Def Leppard idú svetové turné, zastavia sa aj na...
spot_img

Mötley Crüe & Def Leppard idú svetové turné, zastavia sa aj na Prague Rocks 2023

Štvrtý ročník festivalu Prague Rocks prinesie hneď dvojicu legendárnych skupín zo žánru Hard & Heavy. Na pražskom Letisku Letňany zavíta Mötley Crüe & Def Leppard, ktorých spoločné turné vypredáva haly a štadióny po celom svete.

Osemdesiate roky – žiare reflektorov, trblietavé oblečenia, hymnické popevky, zbožňované gitary a oslava seba zničujúceho životného štýlu, ktorý k rock and rollu patrí už od jeho počiatkov. Def Leppard vznikli v roku 1976 v Sheffielde, Motley Crüe v Hollywoode o päť rokov neskôr. Obidve kapely sa pričinili o globálny úspech metalovej hudby.

DL patrili ku kapelám z novej vlny britského heavy metalu, ku ktorým sa zaraďovali aj Iron Maiden, Saxon či Diamond Head atď. Rýchle tempá preklenuté gitarovými riffmi Phila Collena a melodickosť vokálov Viviana Campbella. Oceľovú nezlomnosť skupín idúcich na doraz bola zastúpená v bubeníkovi Rick Allenovi, ktorý sa do kapely vrátil aj po nehode, pri ktorej prišiel o ruku. Následne nakrútili album Hysteria, ktorí obsahujú ich najväčšie hity ako Rocket, Love Bites, Hysteria. V tomto zlatom období prišla ďalšia tragédia v podobe úmrtia gitaristu Steve Clarka pred natáčaním dosky Adrenalize.

Nasledovalo stabilnejšie obdobie a prispôsobenie sa trendom, keď v roku 1996 vydali album Slang s temnejším zvukom prispôsobujúc sa gruengovým vplyvom. To, že nie sú iba kapelou žijúcou z nostalgie, je nahrávka Diamond Star Halos z roku 2022, z ktorej na turné hrávajú tri skladby – Take What You Want; Kick; This Guitar.

Koho zaujíma okolnosti vznik existencie Mötley Crüe, tak odporúčame film The Dirt, ktorý ukazuje ich cestu na vrchol a vychutnávanie si života v pozícii najžiadanejšej americkej heavy metalovej kapely. Toto rýchle tempo sa prejavilo na rôznych závislostiach a pošramotených osobných vzťahoch medzi hudobníkmi, ktoré trvajú doteraz. Mötley Crüe prežili divoké časy, po ktorých si dali aj niekoľkokrát prestávku, aby v roku 2018 znovu začali spolu hrať.

Koncert Mötley Crüe & Def Leppard sa uskutoční 02. júna 2023 na Letňanoch v Prahe, kde sa uskutoční štvrtý ročník festivalu Prague Rocks, kde vystúpia aj Kabát, Wolfmother, Eclipse.


Lineup:

Doors: 14:00

Eclipse: 15:15

Wolfmother: 16:15

Kabát: 17:30

Def Leppard: 19:00

Mötley Crue: 21:00

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img