8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
FestivalyNa Grape tento rok prídu aj The Naked And Famous

Na Grape tento rok prídu aj The Naked And Famous

24887156126_e877a0818a_b

Organizátori piešťanského festivalu Grape rozširujú line-up o ďalšie mená. Patrí medzi ne aj indie elektronická skupina The Naked And Famous, americká speváčka Zola Jesus novoobjavené skupiny Formation a HAUS.

Organizátorom sa po šiestich rokoch snaženia podarí dostať na Grape skupinu The Naked And Famous. Preslávili sa pred siedmimi rokmi hneď prvým albumom Passive Me, Aggressive Yo. Získali niekoľko ocenení NZ Music Awards, napríklad za kapelu roka, album roka a singel roka. Ešte k tomu ich BBC nominovalo na cenu Sound of 2011. Asi nikomu neunikli ich najväčšie hity ako Young Blood, Punching In A Dream, Girls Like You a No Way. Sú žiadaní na všetkých významných festivaloch. Minulý rok im vyšiel v poradí tretí album s názvom Simple Forms a na festivale Grape okrem ostrieľaných hitov zahrajú aj nové skladby.

The Naked And Famous – Young Blood

O Američanku Zolu Jesus sa organizátori pokúšali už minulý rok, ale počas leta nebola v Európe. Tento rok však príde a predvedie svoj zaujímavý a silný hlas v kombinácii s elektropopom. Vlastným menom Nika Roza Danilova sa narodila v americkom Phoenixe, no korene má v Rusku. Na konte má päť albumov. Zvyšné dve kapely Formation a HAUS objavil booker David Urban na showcase festivale International Festival Forum v Londýne. Obidve skupiny hrajú indie pop s prvkami rôznych žánrov od rocku až po tanečnú hudbu. Skladbu Pleasure od Formation použili v soundtracku počítačovej futbalovej hry FIFA 17.

Zola Jesus – Vessel

Festival Grape sa uskutoční od 11. do 12. augusta 2017 na letisku v Piešťanoch. Ďalšie potvrdené mená sú: Two Door Cinema Club, Moderat, Tom Odell, Metronomy, Aurora, Cigarettes After Sex a Júniús Meyvant.

spot_img