8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyZ pouličného umelca hviezda. Benjamin Clementine vystúpi aj na Pohode

Z pouličného umelca hviezda. Benjamin Clementine vystúpi aj na Pohode

BC - Credit Micky Clement-web

Začínal ako pouličný umelec, no vypracoval sa až na obrovské pódia a stal sa z neho uznávaný hudobník. Práve Benjamin Clementine z Londýna patrí k najnošie vyhláseným menám  nasledujúceho ročníka festivalu Pohoda.

Keď mal 19 rokov odišiel z rodného Londýna do Paríža. Tam žil niekoľko rokov bez domova a privyrábal si ako pouličný umelec. Všetko sa zmenilo až v roku 2013, kedy ho pozvali do britskej televíznej relácie Later… with Jools Holland. Krátko potom dostal ponuku od vydavateľstva Virgin EMI Records a v roku 2015 vydal svoj debutový album At Least For No, za ktorý dostal prestížnu cenu Mercury Prize. Okrem silného príbehu ponúka unikátne skladby, v ktorých využíva svoj nezvyčajný chvujúci sa hlas, strieda vysoké polohy s nízkymi a sprevádza ho dramatický klavír.  Texty piesní sú prevažne o samote a cítiť z nich pokoru a ľudskosť. Na jeho druhý album sa stále čaká, no nedávno na seba upozornil spoluprácou so skupinou Gorillaz. Vytvorili skladbu proti Donaldovi Trumpovi s názvom Hallelujah Money.

Gorillaz feat Benjamin Clementine – Hallelujah Money

https://www.youtube.com/watch?v=5d3yeszApV8

Festival Pohoda sa uskutoční od 6. do 8. júla na letisku v Trenčíne. Okrem Benjamina Clementina na line-up pribudla indiepopová kapela Future Islands a berlínsky DJ a producent tanečnej hudby Boys Noize.

spot_img