8.6 C
Slovakia
štvrtok, 16 mája, 2024
spot_img
FestivalyAerodrome avizuje ďalšie veľké návraty aj hviezdu súčasného rapu

Aerodrome avizuje ďalšie veľké návraty aj hviezdu súčasného rapu

Simple-Plan

Jeden veľký návrat už organizátori z Aerodrome Festivalu ohlásili. Po Linkin Park sa do Prahy vráti obľúbená kanadská kapela Simple Plan. Potvrdení sú aj ďalší traja interpreti.

Pop punková formácia Simple Plan je v Čechách mimoriadne obľúbená. Svedčia o tom nielen vypredané klubové koncerty, ale aj existencia oficiálnej fan klubovej web stránky. České publikum si obľúbilo týchto excentrických Kanaďanov pre ich koncertnú energiu, prenikavú melodickosť a ľahkosť, s ktorou sa už dvadsať rokov pohybujú na rockovej scéne.

Simple Plan – Perfectly Perfect

Ďalším návratom bude plánované vystúpenie jedného z najúspešnejších raperov súčasnosti – Američana Machine Gun Kellyho. Jeho účasť na rockovom a metalovom festivale sa môže zdať „trochu mimo“, ale opak je pravdou. Machine Gun Kelly, civilným menom Richard Colson Baker, vyrastal na rockovej hudbe a dodnes je veľkým fanúšikom skupiny Blink182 a Linkin Park. Uvidíme, či na festivale Aerodrome zaznie aj nejaká kolaborácia medzi ním a LP.

Machine Gun Kelly – Halo

Žánrovému premosteniu sa nebránia ani Briti Enter Shikari. Dokonca sa to stalo spojenie elektroniky a hardcoru ich poznávacím znamením. Hudobní publicisti im dokonca vymysleli vlastný žáner – tzv. electronicore. Očakáva sa, že ich koncert bude zmesou hlučnosti a energie. Posledným oznámeným menom je švédska rock and rollová partia Royal Republic, ktorá ČR už dôverne pozná. V Prahe, Brne i v ďalších kútoch Českej republiky majú toľko fanúšikov, že nemajú problém vypredať svoje klubové koncerty behom niekoľkých dní.

Royal Republic – Tommy Gun

spot_img