8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyNávštevníci Pohody uvidia ako jedni z prvých na svete unikátny projekt

Návštevníci Pohody uvidia ako jedni z prvých na svete unikátny projekt

Franz-Ferdinand-Sparks

Už je to síce trochu dávnejšia informácia, ale potvrdenie unikátneho projektu Franz Ferdinand a Sparks si zaslúži ešte jedno pripomenutie. Písal sa rok 2013, keď sa obe formácie na festivale v Coachelle dohodli na nahrávaní spoločnej skladby.

Napokon všetkých nadchol nápad neostať iba pri pár piesňach a preto sa rozhodli vydať spoločný album a ísť s ním na koncertné turné. Termín vydania dosky je zatiaľ v nedohľadne, no koncertné tour už má svoje potvrdené miesta a dátumy. 

 Zvuk kapely Franz Ferdinand je prirovnávaný k mixu The Beatles, The Rolling Stones, The Who, Roxy Music, Sex Pistols, Wire či Blur.

Franz Ferdinand – Stand on the Horizon

Naopak bratia Maelovci svoju kapelu Sparks preslávili syntézou glam rocku a synthpopu, no nešli okázalou cestou, ale experimentovali so zvukom a formou. Vo svojej dobe inšpirovali aj Queen a neskôr časť ich disco soundu prevzala populárna ABBA.

Sparks – This Town Ain’t Big Enough For Both Of Us

Bude iste zaujímavé počuť kombináciu kontrastných vokálov Alexa Kapranosa z Franz Ferdinand  a Russella Maela zo Sparks.  Treba ešte podotknúť, že návštevníci Bažant Pohody budú jednými z prvých na svete, ktorí uvidia jedinečný projekt FFS.

spot_img