8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalySúčasné trendy aj nostalgické spomínanie - OFF Festival ohlásil nových interpretov

Súčasné trendy aj nostalgické spomínanie – OFF Festival ohlásil nových interpretov

OFF-Festival-2015-Znamy-pierwszych-artystów

OFF Festival Katowice ohlásil nových interpretov – tento krát je z toho zaujímavá kombinácia výletu do hudobnej minulosti a súčasných trendov.

Minulý ročník sa návštevníci potešili návratu shoegazovej legendy Slowdive a Jesus and Mary Chain, ktorých koncerty patrili k nezabudnuteľným zážitkom. Organizátori oznámili na rok 2015 vystúpenie legendárnej post punkovej skupiny Ride, ktorá v deväťdesiatich rokoch definovala zvuk nastupujúcej britpopovej vlny. Z neho neskôr čerpali The Verve, Travis, OASIS a ďalší.

Ride – Like a Daydream

O výnimočné folk rockové splynutie sa postará americká pätica Sun Kill Moon. Ich vokalista Mark Kozelen na festivale v roku 2009  vystúpil so svojim sólovým projektom, teraz prinesie aj plnohodnotnú kapelu a nové piesne z pripravovaného albumu Universal Themes, ktorý vyjde v lete. Austrálsky muzikant Mick Harvey je univerzálny multiinštrumentalista, známy aj ako spoluzakladateľ kultovej formácie The Bad Seeds. No jeho sólová dráha budí rovnaký rešpekt. V rámci nej predstaví tvorbu jedného z najvýznamnejších svetových šansonistov a to v projekte the Songs of Serge Gainsbourg.

Mick Harvey – Initials B.B.

Veľké očakávania sa dávajú od hip hopovo alternatívnej kapely Young Fathers (ktorá vystúpi už dnes večer aj na bratislavskom festivale Electronic Beats). Toto škótske trio je nositeľom prestížnej Mercury Prize 2014 za album Dead. Hudobní kritici, ktorých oslovil ich unikátny zvuk, sa už teraz sa tešia na pripravovanú dosku White Men Are Black Men Too.

Young Fathers – I Heard

Z ďalšieho škótskeho mesta Glasgow príde noise punkové trio Golden Teacher, ktoré je výnimočné svojimi vzrušujúcimi a hypnotickými voodoo groove. Zajtra si predstavíme ohlásených nových poľských interpretov.

spot_img