8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
FestivalyNeon festival prináša bohatý line-up

Neon festival prináša bohatý line-up

NEON festival

Fanúšikovia elektronickej a tanečnej hudby sa majú ozaj na čo tešiť. Už 24.-25. júna na Zlatých Pieskoch v Bratislave vypukne NEON festival. Predstavia sa tam aj slovenské a české hviezdy, ktoré sa spoločne na domácej scéne ešte neobjavili. Na prvom ročníku tak vystúpi až dvadsaťdeväť interprétov vrátane zahraničných legiend tanečnej scény. Organizátorom sa podarilo vyskladať skutočne luxusný line-up.

NEON Festival – teaser

Zo slovenskej scény sa predstaví napríklad ReOrder, vlastným menom Tibor Tomečko z Martina, ktorý so štýlmi uplifting, progressive trance a minimal mieša rebríčky zahraničných elektronických hitparád. Juraj Klička vystupuje pod menom Driftmoon. Je pôvodom zo Slovenska a je považovaný za najväčší talent na českej trance scéne. Spája moderný trance s orcherstrálnymi motívmi. Ďalším členom NEON tímu je DJ Robbie, ktorý vždy príde s najnovšími klubovými trendami. Spája progressive a elektro house s rôznymi experimentami. Považujú ju za kráľovnú progressive trancu na Slovensku. Producentka a DJ-ka Nifra z Michaloviec sa preslávila debutom Ready, remixom skladby Masquerade a skladbami Complicated Life a Different ways.

DJ-ka Sionni zo Zvolena sa venuje rôznym hudobným štýlom, napríklad oldschool, breakbeat, ghettofunk, drum and bass, house, deep, tech, minimal až technu. Vystúpi aj Martin Michniak, jeden z najžiadanejších slovenských trance DJ-ov. Takisto aj Inkwall, mladý talent z Bratislavy, ktorý podľa odborníkov ešte zamúti vody doma i v zahraničí.

Nebude chýbať ani DJ Toky, ktorý začínal v 90-tych rokoch v disco clube Boccacio s vlastnou techno párty, vystupoval po celej Európe a hral so svetovo najlepšími DJ-mi. Producent a DJ Boss z Piešťan, uznávaný na európskej techno scéne, má vlastný label Dole Gate, ako jeden z mála používa najmä vlastné tracky, ktoré sa objavili na množstve kompilácií. Popradčan DJ Dalo, zakladateľ vydavateľstva Olga+Jozef, je považovaný za jedného z tvorcov slovenského techna. Po dlhom čase sa spolu predstaví legendárna zostava DJ-ov Toky, Boss a Dalo.

DJ Pico je priekopníkom žánru trance na Slovensku, spoločne s DJ-om Stameom tvoril projekt Dance Exxtravaganza. Stame pravidelne hráva v obľúbených bratislavských kluboch a nájdete ho za mixom na vychytených eventoch a open airoch, na Slovensku aj v zahraničí. UnBeat, vlastným menom Juraj Glonec, za svoju krátku kariéru stihol už odohrať set pri viacerých velikánoch elektronickej hudby. Najčastejšie tvorí deep-house a dub techno, počuť však môžete aj deep minimal techno.

Britská elektornická skupina Underworld vystúpi deň pred bratislavským festivalom na jednom z najväčších svetových festivalov – Glastonbury v Anglicku, odkiaľ sa prepravia súkromným letom. Spolu s kompletnou zostavou kapely a manažmentu priletí aj špeciálna technika, ktorú využívajú jedine pre novú show, ktorú u nás predstavia. Anglická progressive trance skupina Above & Beyond zase v máji vypredala Royal Albert Hall v Londýne, kde zdolali ďalšiu métu na pomedzí elektroniky, vážnej hudby a experimentu. Medzi vystupujúcimi sa objaví aj DJ a producent Milos, ktorý je rezidentom klubu SubClub. Tam organizuje párty s rešpektovanými zahraničnými, ale aj domácimi menami.

Above & Beyond – I Exhale

DJ Borra pôvodom zo Srbska, je jedným z členov zoskupenia ElectroSoundSystem DJs. Hrá široké spektrum elektronických štýlov, od deep housu cez progressive až po minimal. Vyrys, česká leganda, stál za veľmi úspešnou tranceovou klubovkou EMOTION v brnenskom klube Fléda. Producent a DJ Thomas Coastline patrí k elite trance scény v Čechách. Na konte má remixérske úspechy, účinkuje aj na Transmission Festivale a stal sa jeho rezidentom. DJ Martin Gredner z Ostravy pôsobiaci v oblasti progressive house, si zakladá na kvalite setov a komunikácii s publikom na párty. Návštevníkov toho čaká ešte omnoho viac. Oddych, športové aktivity a súťaže nájdu festivalu v oddelenej časti Chill Out Zone.

spot_img