8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
FestivalyVýber z najzaujímavejších producentov na OFFe!

Výber z najzaujímavejších producentov na OFFe!

14989968043_a0987cf53c_b

Poľský festival OFF! prináša každoročne aj kvalitných elektronických producentov. Pozrime sa cez náš výber na tých najzaujímavejších.

Prednedávnom vystúpil v Bratislave, a ani v Katoviciach by ste si nemali nechať ujsť Američana Thundercata, vlastným menom Stephena Brunera. Pochádza z hudobnej rodiny, jeho otec Ronald bubnoval v kapele Diany Ross a jeho brat tak isto perkusionista zase spolupracoval s Waynom Shorterom. S bratom na istý čas zakotvil v hardcorovej legende Suicidial Tendencies, kde tvrdili rytmickú sekciu, sa napokon rozhodol ísť vlastnou cestou. Hip hop, jazz, soul, funk to je hudba, ktorú Thundercat miluje, a ktorú zaobaľuje elektronikou. Na jeho trackoch hosťovali také osobnosti ako Kendrick Lamar, Erykah Badu či Kamasi Washington.

Thundercat – Them Changes

Žijúca legenda detroitskej techno scény. Takýmito prívlastkami titulujú Derricka Maya. Pionier súčasnej elektronickej hudby je naozaj zakladateľom svetoznámeho detroitského techna. Sme presvedčení, že v hľadisku bude sedieť množstvo domácich producentov i účinkujúcich z OFFu, aby si mohlo vychutnať tanečnú lekciu Derricka Maya.

Erol Alkan bol nesmierne šťastný, keď sa mu podarilo získať pre jeho label Phantasy Sound debutovú dosku britského producenta Daniela Averyho a následná pochvalná recenzia v NME mu dala za pravdu. „Hypnotický debut“ bol pre undergroundovú tanečnú scénu zjavením a bude zaujímavé sledovať, či sa tieto komplimenty naplnia aj naživo. Na festivale vystúpi aj známa postavička nemeckej scény, Stefan Kozall, alias DJ Koze a nemenej zaujímavý islandský projekt Kiasmos, v ktorom svetoznámy hudobník Ólafur Arnalds premieňa krásny ambientný neoklasicizmus na takmer éterický zážitok. Elektronická hudba bude tento rok na OFFe mimoriadne pestrá. 

Kiasmos – Looped

https://www.youtube.com/watch?v=3ycP6FvxYFo

spot_img