8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
FestivalyNetsky vynahradí svoj zrušený koncert, Grape výrazne posilnil v drum & basse

Netsky vynahradí svoj zrušený koncert, Grape výrazne posilnil v drum & basse

Grape Festival

Grape festival sa uskutoční 12. – 13. augusta na piešťanskom letisku. Už dlhšie vieme, že vystúpia Bloc Party, HVOB a Jan Blomqvist. Teraz však organizátori prinášajú nové potvrdené mená vystupujúcich.

Belgický DJ a producent Netsky mal vystúpiť na Grape festivale už minulý rok. Kvôli búrke však svoj koncert neodohral. Tento rok v lete sa vráti, aby to fanúšikom vynahradil. Okrem neho zverejnili organizátori piešťanského festivalu štyri ďalšie mená. Netsky nebude jediným zástupcom drum and bassu na Grape. Doplní ho rakúske duo Camo & Krooked, ktoré je stálicou hudobnej scény.

Netsky – Puppy

Tretím menom sú Nemci Milky Chance, ktorí sa preslávili svojím prvým singlom Stolen Dance. Táto skladba sa dostala do čela rebríčkov v siedmych krajinách sveta. Robia elektorfolk s nádychom reggae a popu. Potvrdená je aj liverpoolska gitarová kapela Circa Waves. Mladíci sú nasledovníkmi The Kooks alebo The Wombats. Posledným oznámeným menom je zatiaľ poľská elektropopová kapela Bokka. Chytľavé melódie a ženské vokály im umožňujú realizovať sa aj v zahraničí.

Circa Waves – Fossils

 

spot_img