8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyNouvelle Prague privíta svieže hudobné projekty a odborníkov z hudobného priemyslu

Nouvelle Prague privíta svieže hudobné projekty a odborníkov z hudobného priemyslu

slide-mouvelle-prague-2016

Odborníci z hudobného priemyslu i fanúšikovia novej hudby sa stretnú 4. a 5. novembra na pražskom Nouvelle Prague, ktorý sa uskutoční v areáli smíchovského pivovaru Staropramen. Organizátori zverejnili program konferencie a interpretov, ktorí vystúpia v rámci showcase prehliadky.

Na konferencii sa budú riešiť závažné témy týkajúce sa súčasného hudobného priemyslu a jeho dynamickej premeny. Tohtoročný program sa zameriava predovšetkým na pilotný projekt českej exportnej kancelárie Czech Music Office, ktorý vznikol z iniciatívy Inštitútu umenia – Divadelného ústavu a to na základe potrieb hudobného sektoru.  Medzi panelistami nebude chýbať Ruud Berends (Eurosonic Noorderslag, Buma Cultuur), Tatjana Domany (Austrian Music Funds), Michal Hajduk (Adam Mickiewicz Institute, projekt Don’t Panic, We’re from Poland) a David Koller – účastník diskusie Môže gitara zachrániť demokraciu?  Aktuálna téma s vzhľadom na to čo sa deje u našich susedov, i s prihliadnutím na pripravované oslavy Nežnej revolúcie.  Z ďalších zahraničných hostí môžeme spomenúť Steve Zappu z ITB, Shauna Faulknera z X-ray Touring, Seana GOulding z United Talent Agency, Jackie Slade z Glastounbury, Frusztinu Szép z Lollapalooza festivalu, Jake Beaumonta-Nesbita z International Managers Forum či Serge Grimauxa z Intellitix. Na záver prebehne galavečer, na ktorom odovzdajú Ceny Nouvelle Prague 2016 v kategóriách Venue roku, Počin roku, Osobnosť roku a v novej kategórii Hudobný publicista roku. Hlavným cieľom konferencie je výmena poznatkov, informácií a skúseností a nadviazanie nových pracovných vzťahov medzi odborníkmi i samotnými interpretmi.

Nouvelle Prague – teaser 2016

Showcaseový festival je prístupný verejnosti a vystúpia na ňom počas dvoch dní osem zahraničných a šesť domácich interpretov. V piatok sa predstavia Lenny, Circus Problem, The Complication, Christopher Paul Stelling, Cash Savage and The Last Drinks z, Aldous Harding, Kongos. Sobotný program ponúkne kapely I Love You Honey Bunny, The Truth Is Out There, We On The Moon, High Time, Noah Slee, Fizzy Blood a JPNSGRLS.

Kongos – Come with Me Now

 

spot_img