8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
FestivalyNu Sound of Visegrad : Nové Zámky mesto kultúry – prvý letný...

Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky mesto kultúry – prvý letný celodenný festival pôjde aj s divákmi

Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021

Nemusíte sa obávať – o dobrú hudbu neprídete! Putovná séria Nu Sound of Visegrad sa 12. júna zastaví v Nových Zámkoch – v kine Mier, v rámci projektu Vzdušné Zámky. Celodenný festival s deviatimi účinkujúcimi zo Slovenska, Česka a Maďarska zverejňuje celý program aj opatrenia, aby si ho návštevníci mohli ničím nerušene a v bezpečí užiť. Festival prebehne s divákmi podľa aktuálnych nariadení a taktiež sa bude vysielať aj prostredníctvom streamu – podporiť ho budete môcť zakúpením normálnych lístkov aj virtuálnej vstupenky.

Reštart klubovej sezóny nakoniec prebiehal v online priestore, ale tomu už je koniec! Festival Nu Sound of Visegrad, ktorý sa uskutoční 12. júna v Kine Mier – Nové Zámky, je návratom na koncertné pódiá a DJ´ské pulty.

Kino Mier poskytne dostatočné pohodlie, v ktorom návštevníci navyše zažijú pocit klubovej atmosféry so svetelným dizajnom, chilloutovou zónou, barom a ďalšími vymoženosťami. Netreba zabúdať na zníženú kapacitu, ktorá sa neustále mení, preto si radšej nezabudnite zabezpečiť svoje vstupenky v predpredaji.

Návštevníci festivalu sa nemusia obávať, že by bola ohrozená ich bezpečnosť a znížený ich komfort. Priestory budú pravidelne dezinfikované a vetrané, pričom budú zabezpečené rozstupy pri hlavnom vstupe do koncertnej sály a prítomné budú aj dezinfekčné prostriedky.

Festival Nu Sound of Visegrad Sound of Visegrad sa bude odohrávať na dvoch stagoch. Na hlavnom stagi v kinosále vystúpia headlineri festivalu: Ultrazvuk to sú Vec, Tono S a pán gramcov DJ Škruppo. Debutanti roka podľa Radio_Head Awards, ktorí sú už na scéne roky. Ako sólisti prišli s netradičným projektom, ktorý rozhodne nie je na jedno použitie.  Ultrazvuk to je hiphopová jazda, v ktorej sa bude rapovať, tancovať, zabávať, ale aj ironizovať, vysmievať a odkazovať na neduhy spoločnosti. 

Viete si predstaviť tanečnú hudbu s fujarou, drumbľou a akustickou gitarou? Základ tvorí repetetívny rytmus a minimalistická harmónia. Výsledkom je hypnotický groove vytvorený zoskupením Korai Trancemission, v ktorom sa stretli členovia legendárnej kapely Korai Öröm. Spôsob, akým dokážu invenčne narábať s trance hudbou sa stal dôvodom, prečo sú stálym inventárom kultového psytrance festivalu Ozora.

Špecifický koncert si pripravil český producent a multiinštrumentalista Tomáš Dvořák alias Floex. Pripomenie na ňom kultový soundtrack z fenomenálne prijatej nezávislej počítačovej hry Machinarium.

K novým úpravám pridá aj skladby z poslednej dosky A Portrait of John Doe. V kapele sa predstaví spolu so speváčkou Never Sol a robotom – bubeníkom Josefom.

Vo foyer sa predstaví elektronické trio Space Cats – bubeník Ľuboš Ambrozai, basgitarista Miloš Bulík a hráč na syntetizátory Julián Ratica – prítulná psychedélia, v ktorej je veľa elektroniky, súčasného zvuku aj odraz éry sixties a seventies. Mraučanie od vesmírnych kocúrov sa ozýva chronologicky od new wave až po new rave. Ich minuloročné debutové EP zarezonovalo aj v nomináciách Radio_Head Awards.

Identicky sa na seba podobajú a identicky prepájajú elektronické groovy. Dvojčatá Jiří a Ondřej Veselí založili projekt Bratři s cieľom naživo previesť energiu z techno music, deep housu, trancu, ambientu a tanečnej elektroniky, na koncertné pódiá. Ich analógová elektronika v kombinácii elektronických bicích a syntetizátorov poteší najmä priaznivcov Jona Hopkinsa.

LFO prichádza do Nových Zámkov, kde predvedú znalosti z najnovších technológií, ukážu prácu so softvérmi aj hardvérmi a dajú nemenej vzácne rady pri produkovaní tanečnej hudby. Trojica z LFO povedie workshop a po škole, vo večernom sete, uzatvoria festival Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky mesto kultúry.

Najstarším členom posádky LFO.sk je Gabriel Bordács alias Gabanna – veterán ranného hip-hopu známy zo spolupráce s Troskami a prienikom do drum and bassu. Zakladajúci člen producentskej a DJskej školy LFO (Laboratórium frekvenčnej oscilácie) naučí na workshope základy techniky mixovania. Svoj live set vystavia na zlámaných beatov, ktoré sú známe z ikonických Drumatique Crew parties, taktiež z klubových večerov v KC Dunaj, Wax, Fuga, alebo najnovšie aj zo streamov.

Vekovo najmladší, hodnosťou najstarší člen LFO.sk je jej zakladateľ, Mário Dočekal, alias Subtension, ktorý učí svojich žiakov vytvárať tvrdé podklady z d´n´b razanciou. Na workshope predstaví z čoho všetkého pozostáva hudobná produkcia elektronických trackov. Za tých dvanásť rokov, čo sa venuje hudbe, sa stihol etablovať na takých značkách ako Invisible (Noisia) či Renegade Hardware. Príďte si naživo vypočuť do Nových Zámkoch hravý drum and bass, kde je veľa priestoru na hranie sa so synťákmi a rôznymi efektmi.

Predstavujeme vám DJ Yanka Krála z LFO.sk, ktorý bude robiť workshop o djingu a zároveň zahrá na festivale Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021. Ako koncertný DJ stál pri zrode H16 a v hiphope sú zakorenené jeho klubové chute vychádzajúce z old schoolových beatov a urban street music.

Talentovaný a čoraz známejší DJ Albeen zastúpi domácu drum and bassovú scénu. Hoci bude najmladším účinkujúcim na festivale, jeho neuro D´N´B set s rýchlymi kadenciami v prechodoch bude patriť k najväčším lomozom v Kine Mier.

Sprievodný program

Nu Sound of Visegrad je putovná séria koncertov, na ktorých organizátori z Music Press Production, vyberajú interpretov a zoskupenia, ktoré sa inšpirujú novým zvukom, naberajú nové smery a vytvárajú trendy a popritom vychádzajú z rôznych elektronických fúzií (techno, DnB, ambient, tanečná / elektronická hudba, ethno-trance, IDM), indie rocku a indie popu, hiphopu, world music, indietronicy a ďalších z krajín vyšehradskej štvorky –  Slovensko, Česko, Maďarsko, Poľsko. Túto myšlienku predstavíme prostredníctvom digitálnej fotografickej výstavy. V živom podcaste predstavíme koncertnú sériu  NU SOUND OF VISEGRAD, hovoriť  budeme o prípravách ďalších ročníkov a výberovku 2CD s knižkou VA : Nu Sound of Visegrad 2015-2020.

Do živej diskusie prijali pozvanie aj zástupcovia United Music Academy Asociácia DJov a hudobných producentov Slovenska a hostia z programovej rady (Vzdušné) Zámky – Mesto kultúry 2020 / 2021.

FB Event: https://sk-sk.facebook.com/events/787982162121597/

Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/6065ca6b965fb80eb07b30c3

Festival Nu Sound of Visegrad z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podujatie finančne podporila SOZAHudobný Fond.

partneri NSOV
partneri Nu Sound of Visegrad : Nové Zámky 2021
spot_img