8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyObjav svoj hudobný objav na Pohode

Objav svoj hudobný objav na Pohode

pohoda-festival-logoFestival Bažant Pohoda ponúkne multižánrovú prehliadku, doby súčasnej aj minulej. Vystúpia na ňom také hviezdy globálnej hudby, ako Kraftwerk, Tricky, John Parish, Suede, Travis a mnoho ďalších. No festival ponúkne, aj na Slovensku menej známych – no nemenej zaujímavých interpretov. Redakcia MusicPress vám prináša niekoľko tipov na nezabudnuteľný koncertný zážitok.

Hudobný projekt The Sun Ra Arkestra funguje, ako pietná spomienka na geniálneho až šialeného hudobného vizionára Sun Ra. Free Jazz, ako si ho vysnil Frank Zappa, bol v mnohých veciach prelomový. Sun Ra bol jedným z prvých jazzmanov, ktorý začal používať syntetizátory. Často sa obracal na vplyvy artificiálnej hudby, ale aj na rock. A jeho polyštýlovosť bola príznačná aj v skladbách, keď sa začínali jazzovými štruktúrami, aby ľahko prekročili do boogie woogie. Jeho orchester pokračuje tam, kde majster skončil a je vedený takmer 90 ročným Marshall Allenom, ktorý bol dlhoročným vedúcim saxofónovej sekcie.

The Sun Ra Arkestra – Intergalactic Symphony


 

Poľská hudobná kultúra je v posledných rokoch na veľmi vysokej úrovni. A to nielen kvôli v zakorenenej tradície, ale aj vďaka nasledovaniu hudobných trendov a s pričinením kvalitnej produkcie. Na Pohode sa predstaví synthpopové duo Rebeka s chladnou atmosférou plnou expresívnych zvukov a emotívnych vokálov.

Rebeka – Unconscious


 

Klubový koncert dánskych nezmarov Broke patril k tým najlepším tohtoročným koncertom na Slovensku. Charizmatické duo predviedlo špinavú elektroniku a vystupovanie v zmysle grungových legiend. Budeme veľmi zvedavý, či sa im podarí vytvoriť skoro až klaustrofockú atmosféru aj vo festivalovom priestore.

Broke – Restless Beach


 

Prítomnosť klasického jazzu nikdy nezaškodí a aspoň na chvíľku oslobodí od elektronických mašiniek. Akustickú podobu priamo z ohniska jazzovej kultúry New Orleans, predstavia Preservation Hall Jazz Band. Swingové patterny, americké štandardy, aj nadýchané harmónie priam volajú po nostalgii.

Preservation Hall Jazz Band, „May Every Day Be Christmas


 

Tam, kde tradícia končí , tam The Correspondents pokračujú. Elektro swing je stále veľmi populárnym hudobným žánrom a na Pohode predstaví Chucks a Mr. Bruce jej najtanečnejšiu podobu.

The Correspondents – Fear & Delight


 

A toto je len skromné torzo z hudobných prekvapení, ktoré ponúka festival Bažant Pohoda. Ten sa uskutoční 10. až 12.07 na letisku Trenčín.

| autor: Daniel

spot_img