8.6 C
Slovakia
pondelok, 24 júna, 2024
spot_img
FestivalyOh Wonder a tí ďalší - poznáme prvých desať zahraničných mien Grape...

Oh Wonder a tí ďalší – poznáme prvých desať zahraničných mien Grape festivalu 2018

Organizátori festivalu Grape predminulý týždeň vo veľkom zverejňovali mená účinkujúcich deviateho ročníku. Postupne odhalili z line-upu až desať zahraničných mien a každý deň vyrážali fanúšikom dych.

Ako každý rok, aj tento bude mať na Grape zastúpenie drum and bassová scéna. Po štyroch rokoch sa do Piešťan vráti britský DJ Wilkinson. Tentokrát však namiesto DJ setu zahrá so živou kapelou. Trošku tvrdší drum and bass prinesie na Grape holandské zoskupenie Noisia a odohrá DJ set. Trošku z iného súdka je Wolf Alice – londýnska indie rocková skupina. Ich gitarové melódie presne zapadajú do konceptu Grapu. Ďalším menom line-upu je speváčka Sevdaliza, ktorá na festival prinesie svoj experimentálny zvuk a exotický nádych.

Wolf Alice – Sadboy

Veľkým prekvapením bolo, že na Grape vystúpi Nick Murphy, známy ako Chet Faker. Na Slovensko sa vráti aj anglická indie rocková kapela alt-J. Írsko bude mať na Grape zastúpenie aj v podobe popovej skupiny Kodaline. Z Veľkej Británie príde aj veľmi žiadaná dvojica Oh Wonder, ktorých preslávili príjemné skladby s textami, ktoré majú myšlienku. Organizátori prinesú niečo aj pre milovníkov elektronickej hudby a to anglické duo Lamb. So svojou rokenrolovou šou príde aj bývalý surfer Seasick Steve.

Oh Wonder – Without You

Už budúci tyždeň by sme sa mali dozvedieť ďalších osem mien účinkujúcich. Budú to vraj taneční interpréti a aj nováčikovia na hudobnej scéne. Máme sa na čo tešiť. Grape festival sa uskutoční 10. – 12. augusta 2018 na letisku v Piešťanoch.

spot_img