8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyAgnostic Front verzus Paura

Agnostic Front verzus Paura

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Pichnúť do osieho hniezda tvrdým riffom a nekompromisným postojom. Hardcore je ostrejší než punk nielen hudbou, ale aj názormi. Zomknutá scéna má niekoľko žijúcich a hrajúcich ikon a jednou z nich je Agnostic Front vedená Rogerom Miretom. Energia vychádzajúca z nahrávok a koncertov je neprekonateľná. Ich tvorba je fyzická a prepája myseľ s telom. Zvukovo sa vyvíjajú od punkového prejavu k čistokrvnému hardcore, ktorý v posledných rokoch absorbuje metalové prvky.

Agnostic Front

žáner: hardcore punk / hardcore

kde ich zažijete: Pod Parou

Agnostic Front – Old New York

Ďalšia hardcorová záležitosť ovplyvnená metalovou hudbou, no na rozdiel od Agnostic Front nie v rýchlosti thrash metalu, ale v hutnosti death metalu. Vznikli v roku 1995 a za dvadsaťtri rokov existencie nahrali šesť albumov. K presadeniu im pomohlo, že hneď prvý album zaznamenal väčší ohlas. Pochádzajú z Južnej Ameriky, z Brazílie, kde má Agnostic Front mnoho fanúšikov a spriaznené kapely, ktoré sa snaží podporovať. Jednou z nich je aj Paura, s ktorými sa predstavili na jednom javisku. Hardcore je v Brazílii ešte temperamentnejší a možno aj násilnejší. Slumy sú všadeprítomným svedkom chudoby a hudba je pre mnohých symbolom spojenia a hrdosti.  To všetko môžete nájsť v textoch Paury, kde už samotné názvy, ako napríklad Never Walk Alone, vypovedajú o lojalite, ktorú vytvára hardcorová scéna.

Paura

žáner: hardcore / death hardcore

kde ich zažijete: Pod Parou

Paura – Never Walk Alone

spot_img