8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
FestivalyThe Brian Jonestown Massacre verzus Grizzly Bear

The Brian Jonestown Massacre verzus Grizzly Bear

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Pomenovanie si dali podľa najmasovejšej samovraždy v ľudských dejinách. Kontroverzný názov prijala kapela, ktorú vedie líder Anton. Aurokraticky, čo nie všetci dokážu prijať a za pár rokov sa preto v skupine The Brian Jonestown Massacre vystriedalo až štyridsať hudobníkov! Gitarová hudba je v ich podaní nesmierne zaujímavá a skôr než na melodické nápady sa sústreďujú na vrstvenie zvuku a výsledná atmosféra tak trochu nadväzuje na psychedelické obdobie Rolling Stone. Momentálne pracujú na dvoch nahrávkach – Something Else a zatiaľ nepomenovanom projekte.

The Brian Jonestown Massacre

žáner: Psychedelic rock

kde ich zažijete: OFF Festival

The Brian Jonestown Massacre – Never, Ever!

O čosi menej aktívnejšia je americká skupina Grizzly Bear. Dlhý čas takmer vôbec nekoncertovala, a keď po piatich rokoch od poslednej dosky vydala album Painted Ruins okamžite sa ju snažili bookovať všetky festivaly. Oproti BJM sú hudobníci z Grizzly Bear na pódiu viac introvertnejší, čo sa zrkadlí aj v ich hĺbavých textoch. Nový album vznikal na vlastné náklady, bez podpory veľkého labelu, vďaka čomu znie experimentálnejšie. Novinka je o súčasnom životnom tempe a frenetická rytmická sekcia je ozvenou amerického vidieka. Mesto verzus dedina, tradície verzus moderný svet.

Grizzly Bear

žáner: Psychedelic rock / Indie Rock / Art Rock / Folk Rock

kde ich zažijete: OFF Festival

Grizzly Bear – Mourning Sound

spot_img