8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyPasuje to do tej skladačky? Tento krát prichádza omladenie

Pasuje to do tej skladačky? Tento krát prichádza omladenie

140901102107

Pohoda vytiahla na začiatku februára  neskutočný tromf – úžasnú a v našich podmienkach takmer nezaplatiteľnú Björk . Zmluvy sú už podpísané, zostáva preto pevne veriť, že chameleón islandskej hudby svoj sľub dodrží a príde. Tento krát vyrukovali organizátori s aktuálnymi menami. Mnohí z nich nemajú viac ako dvadsať rokov.

Pohoda pokračuje v trende bookovať tanečné mená, v minulom ročníku to boli Disclosure či Mr. Scruff, tento krát príde zástupca severokanadskej tvorby Kaytranada. V jeho remixoch možno počuť ovpylvnenie karibskými rytmami a americkou populárnou hudbou. O francúzskych dvojičkách Ibeyi sa ticho šepká, že by mohli byť tajným tromfom viacerých európskych festivaloch. Podobne,  ako je to u mnohých iných dvojčiat, aj Lisa s Noami majú zvláštne prepojený vzťah. Dopĺňajú sa nielen podmanivým soulovým vokálom, ale aj rozvážnym temperamentom.

Ibeyi – Ghosts

Fat White Family prinesú poriadnu dávku kontroverznosti, ktorú vzbudili názvami svojich skladieb a provokatívnymi videoklipmi. Hypnotické basové linky zvýraznia nikam neponáhľajúce sa gitary, miestami až príliš napojené na inšpiráciu z The Velvet Underground či spaghetti rock and roll legendu The Spotnicks.

Fat White Family – Cream of the Young

O priamočiarejšie rockové uchopenie sa postará britská kapela Turbowolf, ktorej vyjde pred festivalom dlho očakávaný druhý album pod názvom Two Hands.

spot_img