8.6 C
Slovakia
nedeľa, 18 apríla, 2021
Festivaly Pasuje to do tej skladačky? Tento krát prichádza omladenie

Pasuje to do tej skladačky? Tento krát prichádza omladenie

140901102107

Pohoda vytiahla na začiatku februára  neskutočný tromf – úžasnú a v našich podmienkach takmer nezaplatiteľnú Björk . Zmluvy sú už podpísané, zostáva preto pevne veriť, že chameleón islandskej hudby svoj sľub dodrží a príde. Tento krát vyrukovali organizátori s aktuálnymi menami. Mnohí z nich nemajú viac ako dvadsať rokov.

Pohoda pokračuje v trende bookovať tanečné mená, v minulom ročníku to boli Disclosure či Mr. Scruff, tento krát príde zástupca severokanadskej tvorby Kaytranada. V jeho remixoch možno počuť ovpylvnenie karibskými rytmami a americkou populárnou hudbou. O francúzskych dvojičkách Ibeyi sa ticho šepká, že by mohli byť tajným tromfom viacerých európskych festivaloch. Podobne,  ako je to u mnohých iných dvojčiat, aj Lisa s Noami majú zvláštne prepojený vzťah. Dopĺňajú sa nielen podmanivým soulovým vokálom, ale aj rozvážnym temperamentom.

Ibeyi – Ghosts

Fat White Family prinesú poriadnu dávku kontroverznosti, ktorú vzbudili názvami svojich skladieb a provokatívnymi videoklipmi. Hypnotické basové linky zvýraznia nikam neponáhľajúce sa gitary, miestami až príliš napojené na inšpiráciu z The Velvet Underground či spaghetti rock and roll legendu The Spotnicks.

Fat White Family – Cream of the Young

O priamočiarejšie rockové uchopenie sa postará britská kapela Turbowolf, ktorej vyjde pred festivalom dlho očakávaný druhý album pod názvom Two Hands.