8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
FestivalyPohľad na päť headlinerov na našom najväčšom reggae festivale

Pohľad na päť headlinerov na našom najväčšom reggae festivale

cover_jimmy_cliffUprising Reggae Festival patrí k najväčším stredoeurópskym akciám zameraných na krásnu mieromilovnú hudbu – reggae. Už šiesti ročník sľubuje dosiaľ najväčší a najkvalitnejší program. Poďme sa spolu s našou redakciou pozrieť na jeho päť najväčších headlinerov.

Uprising Reggae Festival nikdy nemal vo svojom line upe väčšiu hviezdu, akou je celosvetovo uznávaný jamajský hitmaker Shaggy. Deväťdesiate roky boli „poznačené“ veselou úprimnosťou skladieb ako Boombastic, Oh Carolina, či nesmierne chytľavou piesňou Angel. Shaggyho talent vycítili prestížne hudobné vydavateľstvá, ktoré ho dlho sledovali po tom, čo sa presťahoval do Ameriky.

Shaggy feat Rayvon- Angel

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=XWJrPzAUzAs‘]


 

Jimmy Cliff patril vôbec ku prvým priekopníkom a ambasádorom reggae hudby. Jeho celoživotná vášeň mu zabezpečila vstupenku do klubu legiend tohto žánru, spolu s Bobom Marleym patrí k ich najznámejším a najvýznamnejším predstaviteľom. Jimmy pôsobí na scéne už takmer päťdesiat rokov a vo svojom profile sa môže pochváliť hneď niekoľkými prelomovými albumami. Jimmi okrem toho písal hudbu aj pre iných interpretov a uplatnil sa aj ako producent. Po tom, čo sa presťahoval do Anglicka, jeho hudbu objavilo hnutie skinheads, pre ktorých sa stal vzorom a modlou.

Jimmy Cliff – Reggae Night


 

The Skatalites sú jednou z najznámejších ska kapiel na svete, ich zvuk bol exportovaný do britskej scény a ovplyvnil také kapely ako Madness, Selecter, či The Specials. Ich druhá návšteva na Slovensku sa odohrá pri príležitosti osláv ich päťdesiatročnej existencie.

The Skatalites – Dynamite

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=xeJHGlCaFwQ‘]


 

Benjamin Stanford alias Dub FX patrí k najlepším vokálnym beatboxerom na našej planéte. Svojou kreativitou pulzuje v skladbách drum and bass, hip hop, reggae aj dubstep. Dobre sa cíti nielen na veľkom pódiu, ale aj v tieni pouličných vystúpení. Pre Dub FX sú charakteristické looupy a rôznorodé efekty, ktorými dotvára svoj zvláštny prejav.

Dub FX feat. Mr Woodnote – Flow


 

Junior Kelly vo svojej slovenskej koncertnej premiére predstaví skladby, v ktorých roznáša semienka rasovej  rovnosti a spravodlivosti. Počas svojej takmer dvadsaťpäť ročnej kariére sa mu podarilo vydať desať štúdiových albumov, na ktorých sa objavili hity ako Boom Draw, Hungry Days, či Love So Nice. Junior inšpiruje mladú rastafariánsku generáciu motivačnými textami o svojom ťažkom živote v ghette.

Junior Kelly – Love so nice

[yframe url=’https://www.youtube.com/watch?v=tSkuJJnKk7o‘]


Uprising Reggae Festival sa uskutoční od 21. až do 23. augusta na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Lístky sú momentálne v predaji za 45 eur, na mieste budú stať 50 eur.

| autor: MusicPress
spot_img