8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalySvetové hity, country aj folk uzatvorí festivalové leto v piešťanskom autocampe

Svetové hity, country aj folk uzatvorí festivalové leto v piešťanskom autocampe

10513514_668889829857533_3767145712918040174_n.jpg.crop_displayFestival LODENICA v areáli piešťanského autocampingu Lodenica, ktorý je naplánovaný na posledný augustový víkend láka na skvelú zostavu hudobníkov, ktorú tri týždne pred akciou dokonca posilnia hudobné legendy so svetoznámymi hitmi. Na Slovensko zavíta nestárnuci Afric Simone s megahitom Hafanana a tiež skupina The Rubettes, ktorej celosvetovú slávu priniesla najmä ich prvotina Sugar Baby Love.

V autocampingu Lodenica tak od 28. do 30.augusta budú znieť aj megahity Sugar Baby Love, Tonight, Juke Box Jive, I Can Do It, či mnohé ďalšie, ktorými na svetovú hudobnú mapu v rokoch 1974-1975 prerazila anglická popová skupina The Rubettes, ktorej poznávacím znamením bolo nosenie prevažne bielych oblekov a látkových čiapok. Neprekonaným a najviac známym hitom skupiny bola spomínaná prvotina Sugar Baby Love, ktorej sa len v Anglicku predalo viac ako 500.000 kópií a celkovo vyše 6 miliónov po celom svete… Už pri zrode skupiny v roku 1973 stál gitarista a spevák Alan Williams, ktorý The Rubettes privedie aj do Piešťan.

The Rubetes – Sugar Baby Love


 

O výbornú náladu sa na Lodenici určite postará aj ďalší tohtoročný zahraničný hosť až z ďalekého Mozambiku, spevák hudobník a zabávač Afric Simone. Ten sa síce narodil v Brazílii, ale po smrti brazílskeho otca, v čase, keď mal 9 rokov sa s mamou odsťahoval do jej rodnej krajiny, kde aj vyrastal. V roku 1975 vtrhol do európskych diskoték hitom Ramaya, ktorý ešte predčil jeho nasledujúci hit Hafanana z roku 1976. Vďaka tomuto megahitu populárnemu na oboch stranách niekdajšej železnej opony mal otvorené dvere po celom svete vrátane krajín tzv. východného bloku. V polovici 90-tych rokov sa tento megahit vrátil do našej krajiny, keď znela „vynovená“ Hafanana vo verzii od skupiny Maduar doslova z každého slovenského rádia…

Afric Simone – Hafanana


 

V pásme Trampská romanca sa predstavia interpreti trampskej muziky. Stačí spomenúť barda trampskej piesne Mikiho Ryvolu, ktorý vystúpi so skupinou Nezmari. Príde aj skupina Belasí, Pekaringo a dnes už legendárna brnenská skupina Karabina.

Miki Ryvola – Září


 

Ďalej sa predstavia reprezentanti folku Samo Smetana a Banda s tanečnou skupinou Credance. Blue grass zahrajú Žobráci, Cop a Poutníci. Úsmev vyčarujú veselé texty piesní skupín Slniečko a Bukasový masív. Prídu aj Allan Mikušek so skupinou AM band, Banjo band Ivana Mládka, skupina Čechomor, k videniu a hlavne počutiu bude aj nový slovenský objav Simona Martausová, či pravidelný hosť František Nedvěd so skupinou Tee Break.

Bando band Ivana Mládka – Zkratky


 

Svoju premiéru zažijú na pódiu Lodenice Cigánski Diabli, ale aj skupina Tublatanka, ktorá svoje najväčšie hity ponúkne v jedinečnej verzii so sláčikovým kvartetom Adventure Strings. Najväčším lákadlom bude určite aj tento rok Tomáš Klus, ktorého si piešťanské publikum doslova zamilovalo a zrejme to bude láska obojstranná, pretože špeciálne do Piešťan sa vraj Tomáš veľmi teší každé leto na konci prázdnin…

(TS – Ján Kakaščík – redakčne skrátené)
spot_img