8.6 C
Slovakia
utorok, 9 júla, 2024
spot_img
FestivalyPo štyroch rokoch sa opäť uskutoční Berlin Atonal

Po štyroch rokoch sa opäť uskutoční Berlin Atonal

Po štyroch rokoch sa opäť uskutoční festival audiovizuálneho a digitálneho umenia Berlin Atonal. Počas jedenástich dní ponúkne to najzaujímavejšie zo súčasných medziodborových projektov.

Berlin Atonal vznikol v roku 1982 a jeho prvé ročníky fungovali až do roku 1990. Spočiatku sa konal v bohémskej časti Kreuzberg – v klube SO36, kde vystúpili tam také kapely ako Einstürzende Neubauten, Laibach, Psychic TV atď. Už vtedy sa dramaturgia zameriavala na alternatívnu aj avantgardnú scénu.

Festival oživil svoju trajektóriu až v roku 2013, aby po štvorročnej prestávke spôsobenej pandémiou aj ďalšími okolnosťami, opäť rozozvučal a rozsvietil bývalú továreň Kraftwerk. Na rozlohe cez 8 000 metrov štvorcových sa budú odohrávať rôzne audiovizuálne šou, site-specific inštalácie, performance a prezentácia rôznych video-art diel.

Na návštevníkov bude pripravených šesť špeciálnych koncertných večerov a to v rozmedzí dvoch týždňov – 7. až 9. september a 15. až 17. september. Okrem komplexu v bývalej elektrárni Kraftwerk sa festival bude odohrávať aj v Tresore, Globuse a OHM – začiatok programu bude každý deň od 18:00. Berlin Atonal je plánovaný ako bienále, teda uskutoční sa každé dva roky – ďalší ročník bude naplánovaný na rok 2025.

spot_img