8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
FestivalyPohľad na hudobnú zložku Febio festu 2015

Pohľad na hudobnú zložku Febio festu 2015

footer-kina

Medzinárodný filmový festival Febiofest vstupuje do svojho dvadsiateho druhého ročníka. Toto putovné podujatie sa uskutoční od 20. – 26. marca v Bratislave odkiaľ sa presunie do siedmych slovenských regiónov. Organizátori priniesli filmy až v jedenástich programových sekciách. Viac o programe tohtoročného Febiofestu si môžete prečítať na tejto adrese. Redakcia MusicPress vám dáva do pozornosti snímky, ktoré majú podľa nás zaujímavé spojenie hudby a príbehu.

Slávny režisér Orson Wellles adaptoval Shakespearovskú klasiku Macbeth do experimentálnej čiernobielej farby.. Zrada, intrigy a boj o moc sú podčiarknuté scénickou hudbou od francúzskeho skladateľa Jacquesa Iberta. Macbeth suita, ktorá sa objavuje vo filme vyšla aj na albume v interpretácii Slovenského Symfonického Orchestera.

Jacques Ibert – Macbeth Suite

https://www.youtube.com/watch?v=UG3TrJ9cPac

Psychologická dráma The Duke of Burgundy (Motýle) sa odohráva v temných zákutiach ľudskej sexuality. Cynthia a jej milenka Evelyn žijú vo vlastnom svete plného sadomasochistických hier a zničujúcich citov. Hudbu pripravilo indie popové duo Cat´s Eyes, ktoré navodilo príjemnú atmosféru vidieckeho sídla a snové prostredie kontrastuje s neobarokovými motívmi čembala.

The Duke of Burgundy – trailer

Mystifikačný dokument Banksy: Exit Through The Gift Shop pojednáva o najznámejšom a najzáhadnejšom pouličnom umelcovi. Dynamické strihy ešte viac zvýrazňuje drum and bassová legenda Roni Size a anglický producent Geoff Barrow.

Exit Through The Gift Shop – trailer

Metaforický útek z civilizovaného sveta do nespútanej divočine uvidíme v nórskom filme Proti prírode. Nórska krajina je tu po hudobnej stránke vyjadrená ambientnými plochami od hudobníka Ola Flottuma, ktorý je známy z projektu The White Birche.

Mot naturen – trailer

A na záver pridávame ako tajný tip pre celú rodinu,  rozprávku, ktorú sme všetci pozerali ako deti, ale rozhodne stojí za pripomenutie. Galoše šťastia je príbeh,  na motív Hansa Christiana Andersena,  o odvahe a hľadaní nekonečnej spokojnosti. Hudbu k filmu pripravil excentrik Michal Kocáb, ktorý v ňom prejavil svoju romantizujúcu polohu.

Galoše sťastie – Študent a Mína

https://www.youtube.com/watch?v=c_2IfTaDle4

spot_img