8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
FestivalyPotvrdené poľské kapely na OFF Festivale 2015

Potvrdené poľské kapely na OFF Festivale 2015

OFF-FE~1

Jedno z najvýznamnejších alternatívnych hudobných podujatí, poľský OFF Festival Katowice,  zverejnil vo svojom tohtoročnom programe aj mnoho domácich interpretov rozličných hudobných štýloch.

Minulý ročník zastúpil  undergroundový poľský hip hop mladý raper Zeus. Jeho zručné frázovanie a miestami až tanečné beaty sa nestratia ani v alternatívnej scéne. Na jeho vystúpenie by mohol nadviazať Ten Typ Mes, ktorý balancuje na hranici medzi undergroundom a mainstremom. Vo svojich podmazoch navrstvuje melodické syntetizátorové zvuky a to na spôsob žánru G- funk.

Ten Typ Mes – LOVEYOURLIFE – Trzeba było zostać dresiarzem

Omnoho intímnejšiu atmosféru vytvorí výnimočné zoskupenie Kwadrofonik so svojou mystickou interpretáciu. Podobne ako Kronos Quartet, ku ktorým sú prirovnávaní, používajú k naštudovaniu skladieb nielen svoje virtuózne schopnosti, ale vlastný pohľad, ktorý ich vedie až k samotnej podstate kompozície. Kvarteto pôsobí v zaujímavom zložení dva klavíry (Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik)  a dve perkusie (Magdalena Kordylasińska , Miłosz Pękala), čím vytvárajú  vytvárajúci melodicko rytmický dialóg.

Kwadforonik – Wooden Wheels

Gitarové pritvrdenie príde od skupiny The Stubs, sami seba opisujú ako „low – budget rock´and roll. No ich zvuk je neskutočne špinavý a pripomína súčasnú britskú vlnu kapiel The Subways atď. Ešte o čosi surovejší sound má skupina s morbídnym názvom Nagrobki (Náhrobky).  Tento titulok presne vystihuje ich tvrdú, energickú hudbu prechádzajúcu od punk rocku až do stoner metalu.

Nagrobki – Blody Świt

Inšpirovaný severskou melanchóliou je folkové naturálne duo Coals. Zasnený hlas Katarzyny Kowalczyk sa vnára do klavírneho gitarového sprievodu Łukasza Rozmysłowskeho. Sledujte dianie v poľskej hudbe aj v našich pravidelných novinkách.

spot_img