8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyPridaný tretí deň, legendy drum and bass, britský producent a ďalšie novinky...

Pridaný tretí deň, legendy drum and bass, britský producent a ďalšie novinky – hlásia „reggae Zlaté Piesky“

cover_jimmy_cliffSiedmy ročník festivalu Uprising sa koná už o pár týždňov a organizátori neprestávajú prekvapovať s novinkami a hviezdami v programe. Na víkend 22. a 23. augusta má do Bratislavy namierené veterán a legenda drum & bass music, britský Dj a producent Aphrodite, od nepamäti pôsobiaca hviezda elektronickej hudby.

Dj Aphrodite sa zaraďuje medzi top drum and bassových dj-ov a Dj Magazine ho dokonca označuje za jedného zo 100 najlepších dj-ov sveta. Nespočetné množstvo albumov, remixov a producentských spoluprác mu právom priraďujú prezývku ‚krstný otec junglu‘ a ‚kráľ beatov‘ (Godfather of Jungle, King of the Beats).

DJ Aphrodite – Pure Columbian

http://www.youtube.com/watch?v=3ByM18e8T60


 

Na Zlaté piesky sa tento rok príde pozrieť aj jamajský roots reggae hitmaker Junior Kelly s kapelou Dubtonic Kru. Pôjde o jeho česko-slovenskú premiéru a fanúšikovia sa už nevedia dočkať jeho evergreen hitov ako Love So Nice, Rasta Shoud Be Deeper, či Hungry Days.

Junior Kelly – Love So Nice


 

Na Uprisingu sa pravidelne predstavujú reggae interpreti z celého sveta, medzi ktorými tento rok nechýba ani Taliansko so svojím novým objavom menom Raphael, či Rusko so známou dvojkou Steppa Style & Trudebwoy Sound. Z Anglicka k nám posielajú jeden z top dubwise soundsystémov sveta, Iration Steppas, ktorých originálnu dub produkciu bude sprevádzať Mc Danman.

Steppa Style & Trudebwoy Sound – live in ArtPlay 2012

http://www.youtube.com/watch?v=AX3Q4Br8E_I


 

Pozor novinka! Organizátori na tento rok pripravili aj veľké prekvapenie v podobe tretieho festivalového dňa, ktorý si fanúšikovia môžu užiť vo štvrtok 21. augusta. Na tomto štvrtkovom Uprising ‘Opening Day’ vystúpia Mellow Mood, Cornerstone Roots, Micah Shemaiah, Rocky Leon, Deadly Hunta, Charlie P & Mungo’s HiFi, Fireson Bantu alebo aj slovenskí Medial Banana.

(TS – Silvia Turnerová – redakčne skrátené)
spot_img