8.6 C
Slovakia
sobota, 25 mája, 2024
spot_img
FestivalyWho Needs Lyrics prinesie tie najzaujímavejšie inštrumentálne post rockové a elektronické hviezdy

Who Needs Lyrics prinesie tie najzaujímavejšie inštrumentálne post rockové a elektronické hviezdy

festival plagatV Bratislave v septembri vyrastie nový festival! Nesie názov Whoneedslyrics?! Festival a predstaví sa na ňom špička svetového post-rocku aj elektroniky. Festival sa bude konať 18.-19. Septembra v dvoch kluboch pod jednou strechou – v Batelieri a Fuge. Headlinerom prvého ročníka je americká post-rocková hviezda This Will Destroy You, ktorá príde do Bratislavy predstaviť nový album s názvom Another Language, no určite nezabudne ani na skladby zo starších albumov.

Ako už názov festivalu naznačuje, predstavia sa na ňom najmä umelci, ktorí pri svojej tvorbe “nepotrebujú texty“. Z ďalších účinkujúcich stojí za zmienku súrodenecké duo Lymbyc SystymAmeriky, hrajúce elektroniku/ambient, vychádzajúce post-rockové hviezdy Tides From Nebula, Sounds Like The End Of The World, Lehnen, Rosa Parks či domáci The Ills.

This Will Destroy You – The Mighty Rio Grande


 

Nezabudlo sa však ani na tých ktorí texty majú. Z nich sa na festivale predstavia napríklad skvelo sa rozbiehajúci domáci Fresh Out Of the Bus. Organizátori však sľubujú, že to nieje všetko a v rokovaní sú stále veľmi zaujímavé kúsky zo zahraničnej i domácej scény.

Lymbyc Systym – Birds


 

Whoneedslyrics festival takisto organizuje warm-up show s názvom whoneedslyrics?! nght, ktorá sa uskutoční už o mesiac – 4.8.2014 v Randal Klube v Bratislave. Na nej vystúpi dnes už skutočná post-rocková legenda – kapela 65daysofstatic z Veľkej Británie. Ako predskokani sa predstavia Esazlesa z Českej Republiky.

spot_img