8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
FestivalyPunch Brothers - moderný bluegrass na festivale Struny podzimu

Punch Brothers – moderný bluegrass na festivale Struny podzimu

Predposledný tohtoročný koncert nadžánrového festivalu Struny Podzimu ponúkne bluesové kvinteto Punch Brothers. Už dnes večer v pražskej Lucerne.

Vraj bluegrass patrí do minulosti. Do obrazu, na ktorom je namaľovaný nízko podlažný dom, pred ktorým hrá na bendžo dedinčan oblečený do modrých montérok. Ale tento žáner nie je pred vyhynutím.

Prejsť do moderného zvuku dvadsiateho prvého storočia sa mu podarilo aj vďaka Punch Brothers. Pätica z USA pristupuje k dedičstvu svojich predkov inou cestou. Prepojením s inými štýlmi a zaujímavou prácou s vokálmi. Zdobí ich viachlas, ktorý spolu s kombináciou hudobných inštrumentov, vytvára jedinečnú farebnosť.

Dokonca sa neboja inšpirovať klasickou hudbou, keď na albume The Phosphorescent Blues zhudobnili kompozície od Claude Debussyho a Alexandra Scriabina. V lete tohto roku vydali svoj piaty štúdiový album All Ashore. Prekomponované skladby sú plné emócií a exponovaných nápadov. Punch Brothers vystúpia dnes večer o 20:00 vo Veľkej sále pražskej Lucerny pri príležitosti festivalu Struny podzimu.

Punch Brothers – It´s All Part of the Plan

spot_img