8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyS vážnou hudbou sa budete báť aj prežívať pocit eufórie

S vážnou hudbou sa budete báť aj prežívať pocit eufórie

viva-musica-300x300Po úvodnom víkende Viva Musica! festivalu, ktorý sa začal 21. júna pod holým nebom na Hlavnom námestí, Shakespearovou romantickou komédiou Sen noci Svätojánskej bude pokračovať už zajtra sériou koncertov v Starej tržnici a vyvrcholí na Bratislavskom hrade.

utorok, 24. júna sa predstaví komorné zoskupenie Quasars Ensemble s husľovým virtuózom Daliborom Karvayom a v stredu, 25. júna vystúpi Xavier Sabata, ktorý je najväčším lákadlom 10. ročníka festivalu.

Viva Musica – teaser 2014


 

Vystúpenia Xaviera Sabatu sú nielen zážitkom pre ucho poslucháča, ale svojim hereckým talentom a charizmou, ktorú premieta do svojich koncertov, si získava fanúšikov po celom svete. Na Slovensku vystúpi po prvýkrát s talianskym barokovým orchestrom Il pomo d’oro pod vedením huslistu a dirigenta Riccarda Minasiho.

Xavier Sabata – Voglio stragi, e voglio morte (Händel)


 

26. júna v Starej tržnici vystúpi slovenská kapela Korben Dallas, ktorá tento rok v našom hudobnom mori nachytala snáď najviac fanúšikov. Toho znakom je aj už viac ako mesiac vypredaný koncert, ktorý trojica odohrá v sprievode orchestra Sinfonietta Bratislava pod taktovkou Branislava Kostku.

Korben Dallas – Beh


 

Zaujímavý zážitok ponúkne aj zhudobnená hororová klasika Upír Nosferatu v autorskom podaní Vladislava Šarišského (27. Jún).

Vladimír Šarišský – teaser Viva Musica 2014


 

Koncert sa výnimočne začne o 22:00, aby bola v tržnici dostatočná tma. Večer bude od 24.00 do svitania pokračovať v Gorila.sk Urban Space hororovou nocou.

Upír z Noferatu – trailer


 

Uvidíte horory Sinister, The Conjuring a Tucker & Dale Vs Evil.  Festival vyvrcholí 28. júna na Bratislavskom hrade jedinečným záverečným koncertom Viva opera!, na ktorom spoločne vystúpia najznámejšie slovenské operné hviezdy – Adriana Kučerová, Jana Kurucová, Miroslav Dvorský, Dalibor Jenis a Štefan Kocán v sprievode Orchestra Viva Musica pod taktovkou Martina Leginusa.

(TS – Barbora Drahovská – redakčne skrátené)
spot_img