8.6 C
Slovakia
štvrtok, 11 júla, 2024
spot_img
FestivalySaSaSaS verzus Claptone

SaSaSaS verzus Claptone

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Dvoja producenti (Phantasy, Macky Gee) a štyria MC´s (Stormin, Skibadee, Harry Shotta, Shabba D). Tak to je základ projektu SaSaSaS a vychytená záležitosť na drum and bassovej scéne. Pokračovatelia tradície Bad Company. Ich drum and bass nie je taký priamočiary. V setoch sa poslucháči k 190 bpm musia prelúskať cez dubstepové, rave aj hip-hopové prechody. Šesť mužov vie na pódiu spraviť poriadny uragán. Taký, aký naposledy spravili Pendulum.

SaSaSaS

žáner: drum and bass

kde ich zažijete: Balaton Sound

SaSaSas – River Monster

Naproti tomu sa za identitou Claptone skrýva iba jeden muž. A to doslova, keďže namiesto civilného mena a identity, používa pseudonym a štýlovú zlatú masku. Ani ako individualista netrpí a jeho sety nie sú o nič menej bohaté, ako keby účinkoval v podobnej formácii ako SaSaSaS. Jeho patrónom je známe berlínske vydavateľstvo Exploited a Berlín mal najväčší vplyv aj na rozvoj jeho deep house music. K mixovaniu si vyberá aj kapely mimo elektroniku a preukazuje cit na výber dobrej melódie. Pri vystupovaniu Claptoneho nikdy neviete, aká známa melódia k vám pristane.

Claptone

žáner: deep house

kde ho zažijete: Balaton Sound

Claptone – Gregory Porter remix Liquid Spirit

spot_img