8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
FestivalySigma verzus Andy C

Sigma verzus Andy C

 

 

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Boli jedni z prvých, ktorí s drum and bassom prerazili do veľkých rádií. Trvalo im to osem rokov od vydania ich prvého úspešného singla Masai/Livewire, ale nakoniec sa rádiá museli skloniť pred prívalom tanečnej energie. Od tej doby drum and bass valcuje hitparády po celom svete, čo pochopili aj mainstremoví speváci, ktorí začali pozývať týchto producentov k spolupráci. A jedným z najpozývanejších je práve britské duo Sigma, ktoré je považované za letnú kapelu – pre schopnosť napísať priamočiary letný song. V súčasnosti, keď sa pozornosť zameriava skôr na párty než na veľké koncerty, hrávajú na miestach, kde predtým drum and bass nemal vybojovanú pozíciu. Takto sa dostali k hraniu na odovzdávaní Filmových cien Britskej akadémie a dostalo sa im rešpektu od konzervatívneho publika po nápore rytmov a futuristických vyselektovaných zvukov, ktoré zdobia ich produkciu.

Sigma

žáner: drum and bass

kde ich zažijete: Beats For Love

Sigma & Birdy – Find Me

Obdobne trpezlivo a tvrdohlavo čakal na úspech jeden z najlepších britských drum and bassových producentov. Už v šestnástich zhmotnil svoj sen, že sa bude raz živiť hudbou, a založil label Ram Records. Vtedy sa písali deväťdesiate roky, ktoré ovládali iné tanečné fenomény: acid house, rave, acid house. V posledných ich naradili a zatienili usilovní drum and bassoví producenti, ktorí sa neodvrátili od svojej cesty. Andymu C pomohlo, že bol v epicentre tohto žánru – v Londýne. Neprestal na sebe pracovať a z Londýna podniká početné pracovné cesty do celého sveta, kde šíri evanjelium 190bmp beatu. 

Andy C

žáner: drum and bass

kde ho zažijete: Beats For Love

Andy C – What Bass

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok