8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
FestivalyTechno s odrazom Steva Reicha? Richie Hawtin

Techno s odrazom Steva Reicha? Richie Hawtin

Richie Hawtin
Richie Hawtin

Elektronická hudba opäť posilnila programové štruktúry festivalu Pohoda. Do Trenčína príde priekopník minimal techno music Richie Hawtin.

Veľkolepo oslávil príchod Nového roka hneď dvomi setmi počas jednej noci v Berlíne a Valencii. Začiatok januára strávil pracovne v Singapure a na Bali. A potom sa na dlhší čas odmlčal, aby si oddýchol od technológií. Týmto každoročným rituálom naberá sily na intenzívnu klubovú sezónu a na prichádzajúce ponuky z festivalov z celého sveta. Sme nesmierne radi, že prijal pozvanie aj do Trenčína na festival Pohoda.

Kanadský producent Richie Hawtin patrí k najväčším priekopníkom techno music. Nadviazal na tvorbu Kevina Saundersona, Derricka Maya a Carl Craig. Pohľad na tento hudobný štýl zmenil, keď vydal album DE9: Closer, ktorý bol prelomový pre prácu s mixom a editovaním.

Hawtina charakterizuje minimalistický zvuk, dunivé basové linky a pomalé variovanie melodických liniek. Inšpiráciu našiel v skupine Kraftwerk, ale aj v klasickej hudbe, najmä u minimalistoch napr. Steva Reicha. V posledných rokoch sa ešte viac zameral na postupné budovanie atmosféry, hustenie a vrstvenie rytmických štruktúr. The New York Times ho právom považuje za jedného z predstaviteľov intelektuálnych síl tanečnej hudby.

spot_img